SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Ali Koç Fenerbahçe'de tarih yazdı!

FUTBOL | 12.10.2019 13:48

Ali Koç Fenerbahçe'de tarih yazdı!

3 Haziran 2018'de rekor bir oyla Aziz Yıldırım'ı devirerek Fenerbahçe Başkanı olan Ali Koç, kendisinin ve yönetim kurulununun önceliğinin mali yapıyı düzeltmek olduğunu her fırsatta dile getiriyordu.

ÖNCELİK 'EKONOMİ' DİYORDU

Koç, hemen her konuşmasında sarı lacivertli kulübün ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini ve düzlüğe çıkmak için de ellerinden geleni yapacaklarını ifade ediyordu.

Fenerbahçe'nin mali anlamdaki sıkıntılı günlerinden kurtarmak için elinden geleni yapan ve bu mücadeleyi Fenerbahçe'nin 'Kurtuluş Savaşı'na benzeten sarı lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç, bir nebze olsun başkanlığını yaptığı kulübü darboğazdan kurtarmayı başardı.

'FENER OL' VE 'WINWIN' PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLDİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün ekonomik yapısını düzeltmek adına kendi cebinden para verdi, bunun dışında da sarı lacivertli taraftarların çoğunun katıldığı bir 'Fener Ol' projesi gerçekleştirdi. 'Fener Ol' projesi kapsamında TV 8 ve Star TV'de 'WinWin' programını hayata geçiren sarı lacivertli ekibin başkanı birçok yeni sponsorluklarla anlaşma sağladı ve borçları yapılandırdı.

Takıma dahil edilen oyuncular konusunda da yeniliklere giden Koç, maaş anlamında daha uygun ve ekonomik isimleri kadrosuna katarak maaş bütçesini de aşağıya çekti.

FENERBAHÇE 82 MİLYON TL KAR ELDE ETTİ

Fenerbahçe'nin aldığı bu önlemler ve yaptığı tüm bu yatırımlar ise 1 sene içerisinde adeta meyvesini vermeye başladı. Sarı lacivertli kulüp, geçtiğimiz yıl 1 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında 342 milyon 522 bin 202 TL zarar ederken, bu senenin aynı döneminde ise 82 milyon 648 bin 019 TL kar ettiğini resmen açıkladı.

Öte yandan Fenerbahçe'nin ezeli rakipleri Galatasaray, yine aynı dönem içerisinde 79.6 milyon TL kar elde ettiğini duyururken, 1 hafta sonra seçime gidecek olan ve sportif açıdan iyi sonuçlar almayan Beşiktaş ise 66 milyon 782 bin TL zarar ettiğini açıkladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya