SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Koç’tan Mustafa Cengiz ve Ahmet Ağaoğlu’na olay gönderme!

FUTBOL | 12.01.2020 17:46

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile ilgili göndermelerde bulundu.

Ali Koç’tan Mustafa Cengiz ve Ahmet Ağaoğlu’na olay gönderme!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile ilgili göndermelerde bulundu.

“EN AZ MENAJERLİK ÖDEMESİNİ GALATASARAY YAPMIŞ!”

Ali Koç, Mustafa Cengiz’in geçen günkü söylemleri ile ilgili, “Sayın Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, zaman zaman Fenerbahçe'nin adını ağzına almadan söylemlerde bulunuyor. Tabii, sempatik olmak, taraftarlara, tribünlere şirin gözükmek, bir başkanlık yönetimi olabilir. Ama bu kısa süreli olur. Neden derseniz, oldukça futbola zarar veriyor. Maç oynanırken kurallar değişir miymiş, 2011’deki play-off'tan bahsediyor. 2011 yılındaki play-off 23 Ağustos'ta belli oldu ve 25 Ağustos'ta fikstür çekildi, daha sonra da ligler başladı. Dolayısıyla inşallah bu yaşına gelmiş bir adam, herkesin önünde yalan söylemiyordur. Umarım birileri yanılıyordur. Şeffaflıktan bahsetmek gerekirse, size bir dosya dağıtacağım. Geçen sene Mart ayının sonunda TFF'de bir belge yayınlandı. Bu belge kulüplerin menajerlere ödediği rakamlar. Bu rakamları neden kimse sorgulamadı, şaşkınım. Size rakamları belirteyim. O sene Fenerbahçe, 2.6 milyon Euro menajerlik ücreti vermiş. Fenerbahçe, en çok menajerlik ödemesi yapana kulüp. En az yapan takım ise 10 bin Euro ile Galatasaray. Galatasaray, 2018 yılında yapılan tüm transferlere 10 bin Euro menajerlere para vermiş. Tüm yapılan transferlere...” ifadelerini kullandı.

KOÇ’TAN AĞAOĞLU’NA: KAÇ DEVLET KURUMU STADINIZDAN LOCA ALDI?

Başkan Ali Koç, Trabzonspor ve bordo mavililerin başkanı Ahmet Ağaoğlu ile ilgili, “Ben futbolcu ödemelerinin arasına koydum bunu diyebilirsiniz. Bu şeffaf mı, değil mi, buna kamuoyu karar verebilir. Gelelim Trabzonspor'a. Trabzonspor sağ olsun Türkiye'de adil rekabet konusunda gün aşırı konuşmalar yapıyor. Sırtını devlete dayamış, sırtını devlet yapmış, olabilir Türkiye'de bir çok stadı devlet yapıyor, ama kendilerinin yaptığı açıklamalarda sayın Ünal Karaman istifa etti. Bizi ilgilendiren bir şey değil. Ama böyle zorla konunun içine çekiliyoruz. Hatırlayın bizim hocamızın istifası söz konusu değil, sayın Karaman istifa etti 2 gün gazetelere yansımadı. O da bizim işimiz değil. Biz bu kavganın içine çekiliyoruz. Bu karmaşayı dönüp Fenerbahçe'ye bağladılar. Koskoca şehrin belediye başkanı bu açıklamayı yapıyor. Ben bunları neden gündeme getiriyorum? Burada bazı maddeler var. Bir bakanın adı geçmekte. 'Trabzonspor'un işleyişine karışmadı, ama Trabzonspor ne zaman kapısını çalsa her zaman yardımcı oldu, öyle bir yardımcı oldu ki Trabzonspor şampiyonluğa oynayacak durumda oldu.' yazıyor. Soruyoruz sayın Ağaoğlu'na: Kaç devlet kurumu stadınızdan loca aldı? Trabzonsporlu olmayan ama bir şekilde devletle iş yaptığı için Trabzon'da loca alan iş adamları var mı? Bizim bu destekte hiçbir gözümüz yok. Ama çıkıp da adil rekabeti konuşmasın. Ben söylemiyorum, sizin belediye başkanınız, milletvekiliniz söylüyor. Bunları söylemek zorunda kalmak dahi beni üzüyor. Tekrar çağrıda bulunuyorum: 2011, 3 Temmuz'da şampiyonluğumuzu elimizden almaya çalıştılar. Şimdi de şampiyonluğumuzu elimizden almaya çalışıyorlar, aktörler ayrı, zihniyet ayrı. Lütfen ne olduğunu anlayın.” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya