SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Koç: O gün verdiğiniz mücadeleyi inkar mı ediyorsunuz?

FUTBOL | 15.06.2020 23:03

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün gündem üzerine kulüp televizyonunda flaş açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertlilerin bir numarasının gündemi, TFF üzerine oldu.

Ali Koç: O gün verdiğiniz mücadeleyi inkar mı ediyorsunuz?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, canlı yayında son haftalarda yaşanan gündem üzerine açıklamalarda bulundu. FB TV’de canlı yayında konuşan Koç, Max Kruse, Nihat Özdemir ve Obradovic konularına değindi.

“KRUSE BEKLENMEDİK BİR ŞEKİLDE APANDİST AMELİYATI OLDU”

Kruse’nin son durumuyla alakalı konuşan Koç, “Bizim için önemli bir konuya açıklık getirerek başlayalım... Öncelikle Max Kruse hiç beklenmedik bir şekilde apandist ameliyatı oldu” diyerek canlı yayına başladı.

“MUSLERA, İÇİMİZİ ACITTI”

Muslera’nın durumuna içinin acıdığını belirten Başkan, “Sadece Galatasaraylılar'ı değil tüm spor severleri üzen bir olaya tanıklık ettik. Muslera'nın bacağı iki yerden birden kırıldı. Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Muslera centilmenliğiyle camialar tarafından sevilen bir isim. İçimizi acıttı” ifadelerini kullandı.

“BU KAHPE ÖRGÜT, EN GÜÇLÜ OLDUĞU DÖNEMDE; BİZE SALDIRDI”

TFF ile yaşanan gerilime uzun bir süre ayıran Fenerbahçe’nin bir numarası, “Hiç beklenmedik bir şekilde, hiçbir dahilimiz olmadan 4 Haziran Perşembe gecesi başlayan bir süreçle bugüne geldik. Fenerbahçe olarak bazı konulara açıklık getirme gerekliliği duyduk. 3 Temmuz kumpas süreci; Fenerbahçe'nin kırmızı çizgisidir. Bu durup dururken gündeme geldi. Planlı mı, spontane bir şekilde mi gündeme geldi diye düşünüyorken aradan geçen sürede; tesadüf falan değil bunun belli bir planın parçası olduğunu gördük.

Bekleyelim bunun bir açıklaması ve düzeltmesi olacaktır demiştim. Durup dururken arı kovanına çomak sokmak var. Aradan 9 sene geçmiş. Başta Başkanımız Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilerimizin özgürlükleri çalındı. Sportif ve maddi açıdan fersah fersah öndeydik. Çok iyi bir takımımız vardı. Bu süreçten sonra maddi-manevi birçok sıkıntı çektik. Bu kahpe örgüt, en güçlü olduğu dönemde; bize saldırdı. 7'den 70'e tüm Fenerbahçeliler bir adım geri atmadan mücadele etti. Zamanla neyin ne olduğu ortaya çıktı. Ülkedeki mücadelenin fitilini ateşleyen kurum Fenerbahçe'dir.

Nihat Bey'inki basit bir dil sürçmesi değil. Net bir şekilde söylüyor. Orada da oldu, burada da oldu diye... 2010-11 sezonunu herkes tescil etmiş. Bu; Ali-Veli meselesi değil. Bu Fenerbahçe meselesi. Buna kayıtsız kalan 3 Temmuz'dan bir haberdir. Başkanvekilimiz Semih Özsoy, arzu etmemize rağmen düşüncelerimizi paylaşma mecburiyetinde kaldı. Aynı gün Nihat Özdemir, TFF'nin resmi sitesinden yazılı bir açıklama yayınladı. Fenerbahçe ile Federasyon arasında olmayan bir konu.

Nihat Özdemir'in TFF'nin resmi sitesinden yaptığı açıklamaların çaresizlikten yapıldığı belli. 'Sportif başarısızlıklar' deyip herhangi bir kulübün iç meselelerine müdahil olması; bir Federasyon Başkanı için zavallı bir durumdur. Biz sosyal medyaya göre hareket falan etmiyoruz. Etsek geceden açıklamaları girerdik. Kendileri hakkında sosyal medyada bir şey çıkınca hop oturup hop kalkıyor. Bu zihniyet birçok kişiyi de işten çıkarmıştır. O yüzden sosyal medyayı bizden daha çok ciddiye alıyorlar.

Bu, Fenerbahçe açısından hoş bir durum değil... Bu konuyu devam ettirmek istemedim. Konuyu kökünden bitirmek çok basitti... Camiamızı rahatlatmak adına; tüm yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak adına sordum: Sayın Nihat Özdemir, 2010-11 sezonun şampiyonu kimdir? Çok basit bir soru sordum. Cevabı da çok netti. TFF Yönetim Kurulu, TFF Etik Kurulu, UEFA; Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu tescil etmiş. Yoksa siz o gün verdiğiniz mücadeleyi bugün inkar mı ediyorsunuz?

Selim Ağabey, 'Nihat Özdemir'i harcamayın' demiş. Selim Ağabey, biz harcamayız ama Fenerbahçe'yi de kimselere harcatmayız. Yıllarca bu kulübe hizmet ettin... Hem futbolcu olarak hem de yönetici olarak... Herhalde Fenerbahçe'nin harcanmaması her şeyden daha önemlidir” söylemlerini kullandı.

“TRANSER YAPMA İZNİ OLMAYAN TEK TAKIM FENERBAHÇE’YDİ”

Ara transfer döneminde yaşananlarla alakalı konuşan Koç, “Süper Lig'de transfer yapma izni olmayan tek takım Fenerbahçe'ydi, bunu düşünebiliyor musunuz? Mali açıdan ne takımlar vardı, herkes transfer yaptı. Hiç transfer yapamayacak takımlar, bir sürü transfer yaptı. Biz her toplantıya gittiğimizde harcama limitleriyle ilgili, bir yayın kuruluşunun canlı yayın minibüsü kapının önünde oluyordu” açıklamalarında bulundu.

“OBRADOVIC İSTANBUL’A GELDİ”

Fenerbahçe Beko koçu Obradovic’in sözleşmesiyle alakalı konuşan Ali Koç, “Obradovic bugün İstanbul'a geldi. Önümüzdeki sezon ne olacağını yarın oturup konuşacağız. Benim her zaman söylediğim bir şey vardır. Obradovic burada kalmak istediği sürece kalabilir. Fenerbahçe ve basketbolun efsanesidir. Fenerbahçe'deki yeri bambaşkadır” dedi.

"ENTERESAN TRANSFER HAMLELERİMİZ VAR"

Sarı-lacivertlilerin transfer süreciyle alakalı müjdeli haber veren Koç, "Enteresan transfer hamlelerimiz var. 2-3 tane takıma direkt ekleyebileceğimiz oyuncuların yanı sıra gençlere de önem vereceğiz" diye belirtti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya