SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Koç: TFF bilgi sızdırıyor!

FUTBOL | 12.01.2020 16:55

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu.

Ali Koç: TFF bilgi sızdırıyor!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

“TAHKİMİN ALDIĞI KARARLAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “İyi bir kamp dönemi geçirdik. Takımın ikinci yarıya hazırlanması için son derece faydalı bir kamp geçtiğini hocamız bize iletti. Algı operasyonları, bazı rakiplerimizin ismimizi kullanmadan bizi hedef almaları gibi konular var. Ne istiyorsanız onu sorun, kamuoyunu aydınlatalım. İsterseniz en taze konu olan tahkim konusundan başlayalım. Bir kez daha görüyoruz ki tahkimin aldığı kararlar ve medyaya yansıtılış şekli aslında gerçekleri yansıtmamaktadır. Fenerbahçe'nin yapılandırma için yaptığı başvuru lisans kuruluna yapıyor ve kurul bunu inceliyor. İnceleme devam etmektedir. Tahkime yapılan ise başka bir konudur. Ona da burada açıklık getireyim. Size 4 sayfalık bir şey dağıttık. Bunu dağıtmamızın nedeni hem hepimiz aynı sayfada olabilelim hem de konu herkes için yeni. UEFA'nın FFP'si işleseydi Türkiye'de bir adım geri gitmeyecektik belki de. Bununla beraber UEFA'ya verilmiş bir söz var, 'Yeniden yapılandırma', onu da bugün konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

“TFF BİLGİ SIZDIRIYOR”

Başkan Koç TFF ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Sarı lacivertli takımın başkanı, “TFF bilgi sızdırıyor. Daha iki gün evvel bazı medya mensuplarına Fenerbahçe'nin rakamları veriliyor. Fenerbahçe şu kadar limitin üzerindedir diyor. Ve bu kişiler arıyor, haber yapmamız isteniyor diyor. Ve bir mekanizma, Fenerbahçe'nin hiç hareket edemeyeceği bir hale getirmek için bilgiyi içeriden sızdırıyor. Benzer şey başvuruyla da alakalı. Arkadaşlar biz yeniden yapılandırmayı yapamadık evet. Ancak kendi imkanlarımız çerçevesinde, devletimizden kaynak almadan işi buraya kadar getirebildik. Bazı bankalarla münferiden anlaşma yaptık. Birebir aynı başvuruyu iki daha büyük bankayla yaptık, verdik, birebir aynı. Şimdi tereddüt ediliyor. Bu yüzden daha fazla kamuoyu baskısı yaratılsın diye içeriden dışarıya bilgiler veriliyor.” dedi.

“YARIN ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK”

Başkan Koç, “Yarın devletimiz bir çalıştay düzenleyecek. Önümüzdeki 3 günde bazı konular ele alınacak. Türk futbolunda rekabet hırsıyla gözlerini bürümüş şekilde açıkla yapan insanlar nasıl Türk futboluna katkı sağlayacak? Bugünkü açıklamalarımı inşallah bazı kanallar sonuna kadar verebilirler. Biz tahkime Fenerbahçe'nin harcama limitlerinin artırılmasına yönelik bir talepte bulunmadık. Tahkim, kurul ve organların aldığı kararları inceler. Biz de bununla ilgili bir başvuruda bulunduk. Bunlardan bir tanesi Beşiktaş'ın başvurusuna benzer bir itirazdı. Bizim borcumuzun yüzde 80'i döviz kuru. Faizlerin hesaplanmaya olan etkisi gözden geçirilmeli, hesaplamalarda yüksek faizler kullanılıyor ve bununla birlikte 6 aylık dönem fiili bir dönem. Dolayısıyla bunun için tahmini bir faiz rakamı kullanmanın anlamsız olduğunu ifade ettik. İşin enteresan tarafı TFF de böyle düşünüyor. Böyle düşünmelerine rağmen ne hikmetse ilerleyemiyoruz. Bizim faizlerle ilgili düşündüğümüz plan buydu. Devletimiz faizler çok yüksek diye bağırmıyor mu? Bunun hiçbir farkı yok.” ifadelerinde bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya