SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Koç: TFF şampiyonluk yarışını değiştirdi

FUTBOL | 19.02.2020 16:31

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "TFF kurulları aldıkları kararlarla bizi zayıflatmakla kalmadı, şampiyonluk yarışını kökünden değiştirdi" dedi.

Ali Koç: TFF şampiyonluk yarışını değiştirdi


Fenerbahçe'nin 1 numarası Ali Koç, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu... Sezon başından beri yaşadıklarımız var diyen sarı-lacivertlilerin başkanı, "Kullanmadığımız çok fazla pozisyon var. Fenerbahçe'nin neden mağdur edildiğini, TFF, hakem, siyaset görüşlerimizi belirteceğiz" ifadelerini kullandı.

TFF'nin bir gün önce yaptığı açıklamaya da atıfta bulunan Ali Koç, "Burada kapsamlı bir program yapacaktık. Ancak dün akşam, oyun oynanırken kural değişti. TFF'nin açıklamasının ardından bu açıklamayı yapmama kararı almıştık. Bu arada oyun oynanırken de kural değişebiliyormuş. Basının yoğun ilgisi olunca bu toplantıyı yapalım dedik" şeklinde konuştu.

"BAŞVURU YAPMADAN KURAL HATASI YOK DENDİ"

Alanyaspor maçındaki hakem hatalarından çok, başvurularımızın ele alınış şekli bizi üzdü diyen sarı-lacivertlilerin 1 numarası, "Başvuru yapılmadan kural hatası yoktur açıklaması yapıldı. Az kalsın WhatsApp üzerinden karar alınacaktı. Kimse IFAB raporunu dahi okumadı.

Ardından Göztepe maçında golümüz 4 dakika 17 saniye incelendi. Ne yapıldı bilmiyorum. Aut atışına korner verildi, döndü gol oldu. Geçen sene bir derbi deplasmanında yanlış bir taç kararı verilmiş gol olunca ortalık yangın yerine dönmüştü.

Bu yaşananlar başka bir takıma yapılsa, yer yerinden oynardı. Bu hatalar bizim lehimize yapılsa ne 'Fenerasyon' kalmıştı, ne Zorlu toplantısı...

"ALANYASPOR MAÇI BİZİM İÇİN BARDAĞI TAŞIRDI"

Fenerbahçe aleyhine hakem hatalarının sistematik bir durum olduğu apaçık ortadadır. Kendi özeleştirimizi de yapıyoruz. Transfer hataları, kadro mühendisliği... Alanyaspor maçı bizim için bardağı taşıran damla oldu derken, bu hafta Ankaragücü maçı...

Federasyon kurulları, aldıkları kararlarla şampiyonluk mücadelemizde bizi zayıflatmakla kalmadı, şampiyonluk yarışını kökünden etkilemiştir. Göreceksiniz, ileride daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalacağız" ifadelerini kullandı.

"FUTBOL MÜHENDİSLİĞİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

Teknolojinin iyi niyetle kullanılmadığına dikkat çeken Ali Koç, "Türk futbolu, içinde bulunduğumuz sezonda bu güne kadar görülmemiş düzeyde bir futbol mühendisliğiyle karşı karşıyadır.

Saha içinden, saha dışına... Hakem atamasından, çeşitli kurulların kararlarına... VAR odasından, medyada haberlerin işleniş biçimine kadar.

"ADALETSİZ UYGULAMALAR TÜM KULÜPLERİN SORUNU"

VAR teknolojisine, bütün bu yatırıma rağmen, milyonlarca taraftarın ve kameraların önünde pervasızca yapılan bir mühendislik. Bizim tüm itirazımız bu sistemedir. Esas itirazımız, rekabet ortamının tahrip edilmesinedir.

Bu adaletsiz uygulamalar sadece Fenerbahçe'nin değil, tüm kulüplerin sorunudur. TFF'nin bu haksız uygulamalarına zaman zaman maruz kalan başka kulüpler de var.

Türk futbolu, lobisi olanın istediği kararı aldırdığı bir anlayışa dayanıyor. Bu zirve yarışından, kümede kalma yarışına kadar herkesi etkiliyor.

"TÜRK FUTBOLUNDA ADİL BİR REKABET ORTAMI YOK"

Göreceksiniz, er ya da geç bizim gibi düşünenler çoğunlukta olacaktır. Türk futbolunda adil bir rekabet ortamı vardır diyebilir miyiz? Dün de, bugün de? Bu herkesin en önemli sorunu haline gelmelidir.

Ülke olarak yeterince kalkınamamamızın yegane sebeplerinden biri de, sorunlara odaklanmıyoruz, masa başı oyunlara odaklanıyoruz.

8 aylık zaman diliminde yaşadıklarımız karşısında; ne kadar naif beklentiler içinde olduğumuzu kabullenmek zorunda kaldık" şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya