SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Ali Koç: TFF'yi ziyaret ettik...

FUTBOL | 14.11.2019 17:36

Ali Koç: TFF'yi ziyaret ettik...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un sarı-lacivertlilerin resmi yayın organı olan Fenerbahçe Dergisi'ndeki başyazısı yayımlandı. Fenerbahçe'nin 1 numarası, Atatürk, hakemler, şampiyonluk, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın Yüksek Divan Kurulu Üyeliği'ne kadar birçok konuda önemli açıklaya imza attı:

"Sevgili Fenerbahçeliler... Kasım ayı, bizler için bambaşka bir anlam ifade ediyor. Atamızın aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde; Fenerbahçe olarak hüzün, sevgi, gurur ve bağlılık duygularını bir arada yaşadığımız özel bir adım attık.

10 Kasım'da; Kadıköy’den bir vapura binerek Atamızın hayata gözlerini yumup ebediyete intikal ettiği Dolmabahçe Sarayı açıklarında yerimizi aldık.

Saat 9’u 5 geçe; Ulu Önderimizi özlem ve sevgiyle andık. 81. yılda ona duyduğumuz hasret her geçen gün artıyor. Fenerbahçe olarak bizlere emanet; ilkelerini ve değerlerini, her şeyi daha güçlü sahipleniyor, kıymetini daha da iyi anlıyoruz.

Fenerbahçe sadece 10 Kasım’larda değil, her gün Atasını yaşıyor. Bu, Atatürk ilke ve değerlerine sahip çıkan kulübümüzün DNA’sının bir parçası, değişmezidir.

Futbolda; Süper Lig'in 11. haftasında; Kasımpaşa’yı yenip milli araya ligin ikinci sırasında girdik.

Sezonun 10. haftasındaki Kayserispor maçında hem birçok gol pozisyonunundan yararlanamadık hem de kabul edilemez hakem kararları neticesinde; farklı galip gelmemiz gereken karşılaşmada çok değerli üç puan kaybettik.

Lig uzun bir maraton... İnişli çıkışlı dönemler futbolun doğal ortamında tabii ki olacaktır. Ersun Yanal'ın liderliği, futbolcularımızın bağlılıkları ve taraftarımızın desteğiyle şampiyonluğa emin adımlarla yürüyoruz.

Camia olarak tamamen sahaya ve şampiyonluğa odaklanmışken son haftalarda saha dışında yaşanan tartışmaların parçası yapılmak istendik.

Bizi hiç ilgilendirmeyen bir maçta yapılan hakem hataları; bir spor kanalında, yakışıksız ithamlarla kulübümüz adreslendi... Hakemler baskı altına alındı. Futbolda yaratılan bu algı, bir kez daha taraftarlar arasında gerginliğe neden oldu.

Bu doğrultuda, bu algıları üreten şahıslar hakkında bir açıklama yaparak 6222 sayılı yasa kapsamında savcılarımıza çağrıda bulunduk.

Fenerbahçe olarak; bu kişiler hakkında 6222 sayılı kanuna istinaden şikayetimizi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerçekleştirdik.

Daima Fenerbahçe’nin en büyük savunucusu olan taraftarlarımız, kulübümüze karşı yapılan bu haksız ithamlar karşısında devreye girerek refleks gösterdiler. Hatta bu sahıslar hakkında; 'izleme-izlettirme' çağrısında bulundular.

Taraftarlarımıza; Fenerbahçelerini savunmak adına göstermiş oldukları tavırları için teşekkür ederiz. Ancak bu mücadelemizde haklı kalmanın önemli olduğunu hatırlatırız. Her türlü şiddet, hakaret ve yakışıksız ifadelerden uzak durmanızı önemle rica ederiz.

Bunların dışında, TFF'ye de bir çağrıda bulunup tüm kamuoyunda tartışma konusu olan hakem hataları konularında Türk futbolunun geleceğini de düşünerek kendilerini göreve davet etmiştik.

Ardından bizzat Federasyonu ziyaret edip endişelerimizi aktardık. Özellikle hakem atamaları, bizim açımızdan önem teşkil ediyordu. Zira bu sezon kazandığımız karşılaşmaların hakemlerine bir sonraki hafta görev verilmiyor, puan kaybettiğimiz müsabakalarda ise bu durum yaşanmıyordu.

Bir de bu yetmiyormuş gibi 10. haftada en çok tartışılan üç hakemden ikisi dinlendirilirken Kayseri maçımızın hakemine 11. haftada görev verildi.

En sonki açıklamamda; hiçbir şekilde saygısız bir söylem ya da hakarette bulunmama rağmen PFDK’ya sevk edildim. Şaşkınlıkla karşıladım.

TFF, ifade özgürlüğünü kısıtlayacak cezalar yerine, dile getirdiğimiz saptamalara gerekli incelemeler ve tatmin edici açıklamalar yapmalı...

Zaten çağrımız da bu yöndeydi. Ekim ayında; kongre üyeliğinin 25. yılını tamamlayarak Yüksek Divan Kurulu Üyemiz olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantımıza iştirak etmesiyle tarihi bir gün yaşadık.

Cumhurbaşkanımızın Yüksek Divan Kurulu Üyemiz olması, camiamız için çok büyük bir gurur kaynağıdır.

Fenerbahçe, önümüzdeki dönemde de aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir" sözlerini bir kez daha paylaşmak istiyorum. Her Fenerbahçeli’nin hislerini ifade eden, kulübümüzün tarihsel duruşunu net bir şekilde anlatan bu tanımlamayı çok değerli bulmaktayım...

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın temellerini attığı, 17 senedir süren Kenan Evren Lisesi arazisinin kulübümüze devrinin tamamlanması, bizim için en önemli gelişmelerden biri oldu.

Uzun yıllardır beklenen bu konuda süreci nihayete erdiren başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili bakanlıklara bir kez daha teşekkür ederim...

Futbolun en önemli paydaşlarından birisi yayıncı kuruluştur. Yayıncı kuruluşun; adil rekabet ve güven ortamının sağlanmasında ciddi sorumluluklarının olduğunu hatırlatırım...

Olimpik şubelere sporcu yetiştiren her kurumu olumsuz etkileyecek yeni bir kanun teklifi çalışması gündemdedir.

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren, profesyonel futbolcuların gelir vergisi stopaj iadelerinin olimpik şubelerde kullanılmak üzere kulüplere iade edilmesi yasası, devrimsel nitelikte bir uygulamaydı.

Bugün hazırlanan yeni tasarı ise geçtiğimi yıl uygulamaya konan yasanın ruhuyla taban tabana zıttır. Bu kanunun uygulamaya konulması, amatör sporların geleceğini tehlikeye atacaktır.
 
Fenerbahçe olarak spor kulübü olma misyonumuzu devam ettirmek istiyoruz. Bu yeni tasarının yasalaşması, bizlerin ve dolayısıyla ülke sporunun hedeflerini çok olumsuz etkileyecektir.

Umarım bu soruna bir çözüm bulabiliriz. Kulübümüze kurulan 3 Temmuz Kumpas davasının yargılaması devam ediyor. Sadece 3 sanığın savunması tamamlanmadı. Mahkeme bu sanıkların ifadelerini aldıktan sonra mağdurların ve tanıkların ifadelerine geçecek. 14. duruşma haftası; 6-17 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

Biliyor ve inanıyoruz ki; vicdanlarda zaten aklanmış olan Fenerbahçemizin masumiyeti hukuken de resmiyet kazanacaktır."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya