SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Koç: Transfer yapmamızın önü kesildi

FUTBOL | 19.02.2020 16:47

Harcama limitinde çok uğraştıklarını belirten Ali Koç, "Standardı olmayan kararlarla transferler yapmamızın onu kesildi, engellendi" dedi.

Ali Koç: Transfer yapmamızın önü kesildi

Harcama limitine takılan Fenerbahçe, her konuda anlaşma sağladığı Ricardo Rodriguez transferini gerçekleştirememişti. Harcama limitlerinin esnetilmesi konusunda çok uğraşmalarına rağmen gerekli kararın çıkamamasından yana dert yanan sarı-lacivertlilerin 1 numarası, "Harcama limitleri konusunda çok uğraştık.

Bankalar Birliği anlaşmasını 'imzalayamadık'. İmzalamadık demiyorum, imzalayamadık. Biz de; kendi imkan ve çabalarımızla başka bir yoldan gitmeye çalıştık. Fakat standardı olmayan kararlarla, transferler yapmamızın onu kesildi, engellendi.

"STANDARDI OLMAYAN KARARLA ÖNÜMÜZ KESİLDİ"

Transferin son iki gününe kadar harcama limitinde ekside tutulduk. Bırakın Falette'in lisansını çıkarmayı, bir sol bek hamlemiz olacaktı. Sadık Çiftpınar kardeşime teşekkür ediyorum, maaşından feragat etti ve Falette'in lisansını çıkardık.

Bazı takımların son dakikada lisansı çıktı transferleri yaptılar ama onlar çıkacağını biliyorlardı, biz ne olacağını hiç bilmiyorduk. Süper Lig'de maddi olarak sıkıntıda olan birçok takım devre arasında transfer yaptı ancak transfer yapması sakıncalı olan tek takım Fenerbahçe oldu.

Bize karşı ortaya konan bu sistematik yaklaşımın, Fenerbahçe'yi en ağır şekilde eleştirenler bile farkındadır. Resmin bütününe baktığımızda olanlar basit hatalarla ve futbolun olağan akışıyla açıklanamaz" şeklinde konuştu.

"İHALELERE ÖNEM VEREN KİŞİLERLE İLERLENEMEZ"

Türk futbolunun kamu ihalelerine önem veren kişilerle ilerleyemeyeceğini de savunan Koç, "Türk futbolunun bürokratlarla, belediyede yöneticilik yapmış kişilerle, kamu ihalesine önem veren kişilerle ilerlemeyeceği belli.

Nihat Özdemir ile ilgili de konuşacağım. 18 yıl gibi bir süre Fenerbahçe'de hizmet vermiş, futbolun içinden gelen, asırlık ulu çınar için mesai harcamıştır. 6 sene de beraber çalıştık. Hayatımızın en zor yıllarından biriydi. Nihat Özdemir ile bir problemim yok.

"NİHAT ÖZDEMİR'İN BAŞARILI OLMASINI İSTERİM"

Biz Nihat Özdemir'in başarılı olmasını istiyoruz hala da istiyoruz. Ancak işin neresinden tutacağımızı hesaplamakta zorluk çekiyoruz...

Harcama limiti olayı bizim hiçbir ilgimiz dahilinde olmamasına rağmen basında Fenerbahçe istiyor iması yaratıldı. Süreç boyunca hem bizim, hem kulübümüz baskı altında tutuldu. Ancak bunun esas kimin tarafından istendiği asla açıklanmadı.

Ben buradan bütün kulüplere çağrıda bulunmak istiyorum. Hepimizin ortak hedefleri olabilmeli. Adil rekabetin bu ortamda sağlanması, Türk futbolunun geleceğini karartan bu sorunlarla gelin hep beraber mücadele edelim" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya