SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Koç: Mesut Özil için...

FUTBOL | 02.07.2020 00:17

Fenerbahçe'nin 1 numarası Ali Koç, katıldığı programda transferlerden Obradovic ayrılığına kadar birçok önemli konuya açıklık getirdi.

Ali Koç: Mesut Özil için...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, HaberTürk’te Didem Arslan, Serdar Ali Çelikler ve İbrahim Yıldız’ın konuğu oldu. Sarı-lacivertlilerin 2 yıllık sürece, şike tartışmalarına, transfer ve hoca sorularına yanıt veren Fenerbahçe’nin 1 numarası, çok önemli beyanlarda bulundu.

Girişte çok acılar çekildiğinden bahseden Koç, “2 sene çok hızlı geçti. Sancılarıyla, acılarıyla, başarıları ve başarısızlıklarıyla. Futbol konusunda başarısız olunduğunda diğerleri göz ardı ediliyor” dedi.

“Basketbolda tarihi bir geri dönüş yapabilirdik”

Pandeminin basketbola etkisinden bahseden Ali Koç, “Sportif açıdan baktığımızda futbol dışında birçok dalda başarılar elde ettik. EuroLeague hayallerimiz pandemi nedeniyle bir sonraki seneye bırakıldı. Bu sene basketbolda en kuvvetli kadroyu kurmamıza rağmen sıkıntılı başladık. Garip bir fikstürümüz vardı. Buna rağmen çıkışa geçmiştik, belki de tarihin en iyi come back'lerinden birini yapacaktık” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin geleceğine dair altyapı projesi olduğuna vurgu yapan Ali Koç, sportif direktör koltuğuna inancını dile getirdi:

“Benim en büyük hayalimden bir tanesi Fenerbahçe A Takımı ile altyapının aynı tesiste olduğu bir ortamı yaratmak. A Takım ne kullanıyorsa aynısını altyapının da kullanacağı bir akademi planım var. Bugün tekrar aynı kriterlerle yine hoca arıyoruz. Sportif direktör konusuna inancım hala sonsuz. Comolli'yi getirdik ama tutmadı. Ben hiçbir zaman şampiyonluk vaat etmedim. Bu dönüşüm projesidir. İlk yıl belki de bu dönüşümü geciktirdi ama her türlü değişimin sisli dönemleri vardır biz buradan önemli dersler aldık.”

“Sezon sonunda hocamızı açıklıyoruz”

Ser verip sır vermeyen Fenerbahçe’nin bir numarası, teknik direktör konusunda da taraftarlarını merakta bıraktı. Koç, “Odaklandığımız bir isim var. O ismi de ligler biter bitmez açıklayacağız. Emre lider bir karakter. Emre'nin Fenerbahçe'deki rolünün ne olacağını sezon sonunda hocamızla beraber açıklayacağız” dedi.

“Vedat’ın gitmesini istemiyorum”

Takımın mevcut eksikliklerine ve Vedat Muriqi hakkında bilgiler veren Ali Koç, “Sol bek eksiğimiz ortada. 2 sezondur stoperde aradığımız kaliteyi bulamadık. İki tane hızlı kanat oyuncusuna ihtiyacımız var. Vedat ile ilgilenenler var. Vedat'ın gitmesini şahsen istemiyorum ama her oyuncunun bir bedeli vardır” ifadelerini kullandı.

“Hayatının kumarını oynadı”

Kruse’nin hayatının kumarını oynadığını söyleyen Ali Koç, “Max Kruse hayatının pokerini oynadı. Avukatları ‘Riskli’ demiş. O da ‘Ben riski severim’ diye cevap vermiş. Bizim olan borcumuz pandemi dönemiyle alakalı. Bence bu ona pahalıya mal olacak. En önemli yatırımımızdı ama karşılığını alamadık. Bonservissiz ve kiralık oyunculara önem veriyoruz. 5-6 oyuncuyla anlaşma noktasına geldik” dedi.

“Sahaya dalalım 15 gün!”

Alanyaspor - Trabzonspor maçında yaşananlar için de üstü kapılı eleştiride bulunan Fenerbahçe Başkanı, “Bizim derdimiz kişisel değil. TFF ile sorun yaşamamızın sebebi güven kaybı. Eşitsizlik normallleştirildi. Keyfi kararlar Türk futbolu için çok büyük tehlike. İşin içindeki standartsızlığı son olaylarda gördük. Bunu biz yapsak giyotin mi seçerdik ip mi? Bugün Federasyona laf söylemek ağır suç ama yöneticiler küfür kıyamet, sahaya dalalım 15 gün” yorumunda bulundu.

Teknik direktör konusunda Şenol Güneş ile bir görüşmelerinin olmadığını belirten Ali Koç daha sonra Obradovic meselesine açıklık getirdi:

“Obradovic, Fenerbahçelilerin gönlünde taht kurmuş bir insan. Fenerbahçe'nin bir efsanesidir. Keşke Obradovic gibi biri de futbolda olsa... Yok efendim bir gitmesini istiyormuşuz, yok Semih Bey'in arası kötüymüş... Böyle bir sembolü bile bile göndermek; hangi yönetimin işine gelir? Sezon içinde birkaç kez sözleşme uzatmak istedik. Sıkıntılı bir dönemden geçiyorduk. Kötü başlangıç yapmıştık EuroLeague'e... Aralık ayı civarında istifasını sunmuştu. 'Bu camiaya vazgeçmemeyi sen öğrettin, vazgeçemezsin' dedik. Bütün planlamamızı hocamızla devam etmek üzere yaptık. Bu yönde hareket ettik. Sonra pandemi araya girdi. 3-4 görüşme yaptık. En fazla 20 milyon Euro bütçe olacağını söyledik. Sonra aileme bir danışayım, dedi. Herkes kadar ben de üzüldüm.”

“Federasyon bilgi sızdırıyor”

Harcama limitleri açıklanmadan önce gazetede okuduğunu ifade eden Koç, "Federasyonun şöyle bir tarzı var; bir konuyu sızdırıyorlar. Altyapısını yapıyorlar, sonra açıklıyorlar. Bizim harcama limitlerimiz bir gazetede çıkmıştı. Harcama limitlerinin hem finansal hem de futbol bakış açısıyla ele alınması gerekiyor" dedi.

“Mesut Özil’e…”

Mesut Özil’in transfer edilmesinin imkansız olduğunu açıklayan Fenerbahçe’nin 1 numarası, “Mesut Özil'e bizim paramız yetmez. Hadi indirim yaptı; 6 aldı. Hadi 4 aldı... Yok bu paralar artık Türkiye'de. Bu soruyu da Acun’a sorun” dedi.

Programa son olarak şu sözlerle veda eden Ali Koç, istenmedikleri anda 1 dakika bile durmayacaklarını söyledi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya