SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Ali Koç'tan taraftara boykot çağrısı!

FUTBOL | 11.01.2021 20:39

Erzurumspor maçının ardından yayıncı kuruluş; beIN SPORT'u hedef alan açıklamalara imza atan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, boykot çağrısında bulundu.

Ali Koç'tan taraftara boykot çağrısı!

Fenerbahçe'de yayıncı kuruluşa olan tepki çığ gibi büyüdü... 3-0 kazanılan BB Erzurumspor maçının ardından; Erol Bulut, Mert Hakan Yandaş, Sadık Çiftpınar ve Caner Erkin, beIN SPORTS'a adeta ateş püskürdü. Bu furyaya; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da katıldı.

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarının karşısına geçen sarı-lacivertlilerin 1 numarası yayıncı kuruluşu net bir dille uyardı. Ali Koç beIN SPORTS ile yaşanan gerilimi şu sözlerle aktardı:

"Ben biraz yayıncı kuruluşla ilgili konuşmak istiyorum. Herhalde burada yayıncı kuruluş kamerası yok?... Varmış, inşallah yayınlarlar! Sezon başından beri gizli kalan bir durum değil; Fenerbahçe Spor Kulübü ile Yayıncı Kuruluş arasında bazı sıkıntılar, görüş ayrılıkları oldu.

Dün oynanan ve bizimle hiçbir şekilde alakası olmayan bir maçta, tezahürat efektinde çıkan tatsız bir olay vardı. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak sadece bir hatadan, bir sıkıntıdan dolayı çıkıp biraz sonra edeceğim lafları etmem hatta bu konuyu gündeme bile getirmem. Sezon başından beri muhtelif konularda, muhtelif sıkıntılar yaşıyoruz.

Kurumun en üst düzeyleriyle bu konuyu konuştuk, rahatsızlıklarımızı dile getirdik ve bunları örnek örnek kendilerine anlattık. Ve bu sorunların mümkün olan en kısa zamanda giderilmesini rica ettik.

Kamuoyunun gündemine taşımadık, kurumdan kuruma iki ciddi kurum olarak aradaki sorunun çözülebileceğine inandık. Bizim haddimize değil muhatap olduğumuz bir kurumda kimin ne şekilde çalışacağı!
Liyakat çerçevesinde bir göreve layık olup olmadığı, bunlar bizi ilgilendiren işler değildir. Ne ben, benim kurumumda çalışan birine dışarıdan birinin müdahale etmesini isterim, aynı şekilde ben de karşı tarafa aynı saygısızlığı yapmam.

Bugün, bundan yayıncı kuruluşun sahiplerinin veya en üst düzeyinin sorumlu olduğunu düşünmüyorum. Ama onların artık büyük bir sorun olduğundan haberdar olduğunu gayet iyi biliyoruz. Hem bizim yaptığımız görüşmeler hem de dün yaşanan ve bardağı taşıran son damla olan olaydan sonra onlar da artık ciddi bir problem  olduğunun farkındalar.

Kendi yollarını kendileri çizerler! Ama biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu sıkıntıları giderene kadar yayıncı kuruluş ile ilişkilerimizin çok sıkıntılı bir düzeyde olacağını size şimdiden söyleyebilirim. Taraftarlarımız infial içinde hatta bu konuda yeterince önlem almadığımızı, yeterince tepki vermediğimizi düşündükleri için bize de tepkililer.

Biz, bunun en medeni şekilde, en kurumsal şekilde çözülmesi için yayıncı kuruluşa imkan verdik, bekledik ama bırakın düzelmeyi işler daha da kötüye gitti. Bu dünkü olay gibi tezahürat konusu ki daha evvel de bu yaşanmıştı, başka bir maçtı ve bizim maçımızdaydı, orada da uygunsuz bir tezahürat konmuştu. Orada da hata yapmışlardı.

Maç görüntüleri, maç tekrarları, maç özetleri televizyonlarla paylaşılanlar, seçilenler seçilmeyenler, bazı takımlara karşı öyle bazı takımlara karşı böyle. Burada artık bir teknik hata, bir tercih hatası olarak yorumlanamayacak, bir basit hata olarak yorumlanamayacak konuma gelmiştir.

Ben, buradan sesleniyorum; ya düzelteceksiniz veyahut bundan sonra Fenerbahçe Spor Kulübü olarak ilişkilerimizi ona göre düzenleyeceğiz.

Bilin ki bizim stadımızdaki maçta başlamak üzere bundan sonra her türlü kendi imkanlarımızda olan önlemi, tedbiri alacağız. Biz size iyi niyetle yaklaşık, iyi niyetle sıkıntıları gündeme getirdik, örnekledik, size bunu çözmeniz için imkan verdik. Sizin içeride çöreklenmiş yapılanmanız mı daha önemli yoksa Türkiye’de adil, eşit seviyede olması gereken bir yayıncılık yapmak mı daha önemli ona siz karar vereceksiniz."

Sarı-lacivertli taraftarlara da seslenen Fenerbahçe Başkanı, boykot çağrısında bulundu. Hodri meydan diyen Koç, "Taraftarlarımıza sesleniyorum. Siz de hazır olun. Kesinlikle burada bir decoder boykot kampanyasına falan gitmeyeceğiz.

Ama son olarak gerekirse onu da yapacağız. Bizden bu konuda lütfen bir sinyal bekleyin. Ama yaparsak da belki de futbol tarihinin en ağır kampanyası olacaktır bu. Siz demek ki Fenerbahçe’nin ne olduğunu tam bilmiyorsunuz.

Üst üste saygısızlık etmekte, üst üste hatalar yapmakta, bizi üst üst sınamakta bir sakınca görmüyorsunuz. Dolayısıyla hodri meydan. Tekrar söylüyorum, taraftarlarımız bu konuyu gündemde tutun, sosyal medyada üstüne gidin.

Biz bu konuların çözümlenmediğine inanırsak, böyle devam ettiğine inanırsak son çare olarak da hayatlarında tahmin edemeyecekleri en ağır boykotla karşılaşacaklar.

Ben bugüne kadar her zaman hepimiz aynı gemideyiz, yayıncı kuruluş başarılı olacak para kazanacak, onların sayesinde bizler de gelirlerimizin büyük kısmını onlardan karşılayacağız, birbirimizi desteklemeliyiz, ortak kampanyalar yapmalıyız, korsana karşı mücadele etmeliyiz dedik.

Biz Fenerbahçe olarak bu konuda bayrağı hep önde taşıdık. Kendileri de bilirler. Bundan sonra artık bu iş değişmiştir, bitmiştir. Taraftarlarımız lütfen decoderlerinizle ilgili bir kampanya falan kendi aranızda başlatmayın. Buna kurumsal yaklaşalım.

Bu çözülmeyecekse de gösterelim onlara Fenerbahçe neymiş. Fenerbahçe'yi karşına aldığın zaman nasıl misliyle tepki göreceğini onlara gösterelim derim. Bu konuyu burada daha fazla uzatmak istemiyorum ama bizim sabrımız taştı, sabrımız tükendi. Kendilerinin bileceği iş" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya