SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Ali Koç: Fazla zorlamaktan yana değilim...

FUTBOL | 26.05.2020 15:33

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, voleybol ve basketbolun aksine futbolda devam kararının doğru olduğunu söyledi.

Ali Koç: Fazla zorlamaktan yana değilim...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geleneksel bayramlaşma töreninde camiasına seslendi. Koronavirüs nedeniyle Dereağzı yerine kulübün YouTube kanalında; taraftarlarının karşısına çıkan sarı-lacivertlilerin 1 numarası, lige devam kararı ve pandemi sonrası yaşanacak ekonomik sıkıntılar hakkında açıklamalarda bulundu.

Ekonomide yaşanacak tahribata dikkat çeken Ali Koç, "Acilen uzun vadeli tedbirler alınmalı. Bu şekilde her şey daha iyi olabilir. Hiç olmadığı kadar kenetlememiz lazım. FenerOl'dan tutun, kombinelere kadar büyük bir destek verildi.

Bu şekilde gemiyi bir şekilde de olsa yüzdürebildik. Yüzdürebildik dememizin nedeni; gelirlerimizin %80'inin bankalara gitmesi. Bu süre zarfından borçalarda; 40-50 milyon dolarlık bir indirim yapmayı başardık." ifadelerini kullandı.

Voleybol ve basketbolda tescile giderken futbolda devam kararının çıkmasını da değerlendiren sarı-lacivertlilerin 1 numarası, "Futbolda yeniden santra yapılmasına dair karar alındı. Kararlar ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Sezonu bitirmeye çalışmak önemli... Şu aşamada; futboldaki devam kararı doğru bir adımmış gibi duruyor.

Süper Lig ve TFF 1.Lig'de karşılaşmalar oynanabilir ancak alt liglerin zorlanmaması gerektiği düşüncesindeyim. Tabii her şey şampiyonluk ya da ekonomi değil...

Ancak devletimizin önderliğinde omuz omuza verir, mücadele edersek; bu işin altından kalkabiliriz düşüncesindeyim. Zaten bu süreçte desteğini kesen yayıncı kuruluş, yeni pazarlık konuları gündeme getirecek mi? Bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz" diye konuştu.

Basketbol Süper Ligi'nin ardından Euroleague'in de iptale gittiğini hatırlatan Koç, "Bunun etkierini önümüzdeki sezon göreceğiz. Sponsor durumları belirsizliğini koruyor. Kombine satabilecek miyiz, karşılaşmalar ne zamandan itibaren seyircili oynanabilecek? Bunlar hep soru işareti... Sonuç olarak spor ekonomisi, bu durumdan oldukça etkilenecek" dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya