SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Almanya’da stadyumlara 25 bin taraftar alınabilecek!

FUTBOL | 06.07.2021 19:28

Almanya'da 2021/2022 sezonunda oynanacak olan futbol maçlarında belirli şartlarda en fazla 25 bin seyircinin statlara alınmasına izin verilecek.

Almanya’da stadyumlara 25 bin taraftar alınabilecek!

Almanya Hükümeti, 2021/2022 futbol sezonu öncesinde taraftarlara ve kulüplere yönelik müjdeli bir karar aldı.

Alman Haber Ajansının (DPA) haberine göre; hükümet yetkilileri, Koronavirüs tedbirlerine ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi.

Burada alınan karara göre; karşılaşmalara statların kapasitesinin yüzde 50'sine kadar seyirci alınabilecek ancak üst sınır olarak 25 bin taraftar maçları yerinde seyredebilecek.

Bavyera eyaletinde ise Koronavirüs’ün mutasyona uğrayan Delta varyantı, tatilden döneceklerle ilgili muhtemelen yaşanacak sorunlar ve diğer ülkelerde artan vaka sayıları nedeniyle statların kapasitesinin yüzde 35'ine kadar seyirciye izin verilecek.

Kararın şimdilik 11 Eylül'e kadar geçerli olacağı, salgındaki durumun iyiye gitmesi halinde ise tedbirlerin daha da gevşetilebileceği belirtildi.

Seyircilerden mesafe ve hijyen kurallarına uymaları ve Koronavirüs’e karşı aşı olmayanların negatif test sonucunu ibraz etmeleri istenecek.

Öte yandan, söz konusu toplantıda alınan kararların eyalet hükümetleri tarafından da onaylanması gerekiyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya