SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Almanya 'Asker Selamı' hakkında kararını verdi!

FUTBOL | 18.10.2019 17:40

Almanya 'Asker Selamı' hakkında kararını verdi!

Geçtiğimiz hafta oynanan ve A Milli Takımımız'ın 1-1 berabere kaldığı Fransa maçının sonrasında milli oyuncularımızın hem golden sonra hem de maçın sonunda yapmış olduğu 'Asker selamı' sevinci gündeme damgasını vurmuştu.

UEFA DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇMIŞTI

Bazı milli oyuncularımız golün ardından asker selamı verirken, bu oyuncuların takımları da bu futbolculara bazı yaptırımlar uygulamıştı. Öte yandan yaşanan bu olayın ardından da UEFA, Milli Takımımız'a disiplin soruşturması açmıştı.

Özellikle Juventus'ta forma giyen Merih Demiral hakkında İtalyan taraftarların oyuncunun gönderilmesi gerektiğini savunurken, bir başka İtalyan takımı Roma ise milli oyuncumuz Cengiz Ünder'i koruyarak bu durumun bir sorun teşkil etmeyeceğini açıklamıştı.

Öte yandan Almanya'da forma giyen ve gol sevinçlerinde asker selamı yapan milli oyuncularımızın herhangi bir cezai yaptırıma uğrayıp urğamayacakları ise belli olmuş durumda. Özellikle oynanan Arnavutluk ve Fransa maçlarından sonra gündeme gelen bu konuda karar verilmiş durumda.

FRANKFURT'TA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Almanya Futbol Federasyonu, bu konuyla alakalı olarak geçtiğimiz günlerde Frankfurt'ta bir toplantı gerçekleştirdi. Frankfurt'ta hem yöneticilerin hem de hakemlerin bir araya geldiği toplantıda gündem maddesi asker selamı sevinciydi. Almanya'da oynanacak maçlarda böyle bir sevinçle karşılaşmaları durumunda oyunculara karşı nasıl bir tutum gösterecekleri de belli oldu.

Almanya basınında çıkan haberlere göre, herhangi bir oyuncunun golden sonra asker selamı sevinci yapması durumunda o futbolcunun sarı ya da kırmızı kartla cezalandırılmamasına karar verdi. Ancak maçın sonunda gözlemcilerin raporlarına bu bilgiyi kaydetmelerini ve maç raporuna bu sevinci yazmaları gerektiği, bu rapora göre de asker sevinci yapacak olan futbolcuya ceza verilip verilmeyeceği kararlaştırılacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya