SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Altay'ın borcu açıklandı!

FUTBOL | 09.02.2021 17:18

TFF 1. Lig ekibi Altay’da başkan Özgür Ekmekçioğlu sosyal medyada katıldığı canlı yayında kulübün borcunu açıkladı.

Altay'ın borcu açıklandı!

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altay 1914 Taraftarlar Derneği'nin sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında soruları yanıtladı. Kulübün borcu hakkında konuşan Ekmekçioğlu, görevi 2016'da 25 milyon TL borçla devraldığını belirterek, "O dönem 3'üncü Lig'deyken yıllık 1 milyon 250 bin TL gibi bir gelirimiz vardı. O dönemki gelirle o borcu ödemek için hiç harcama yapmadan 20 yıl para biriktirmek gerekiyordu. Şu an sadece resmi gelirlerden 15 milyon TL'nin üzerinde gelirimiz var. Mevcut 88 milyon TL'lik borcumuzu 5-6 yılda ödeyebiliriz" dedi. 

HEDEF SÜPER LİG 

Süper Lig hedefine odaklandıklarını kaydeden Özgür Ekmekçioğlu, "Bugün 'Hedefe oynama sürecini bırakalım, kulübü sıfır borca getir bize teslim et' derlerse ben 5 yıl sonra bu kulübü sıfır borçla teslim ederim. Çünkü gelir kalemlerimiz daha geniş. Oyuncu satma vizyonumuz var. Borcu 5 yılda kendini kapatacak yere getirdiysek bu duruma pozitif bakıyorum. Süper Lig'e çıkarsak da 1 sene tutunuruz. Öyle bir kadro kurarız. Cüzi bütçelerle 1-2 sene içerisinde kulübü sıfır borca getiririz. Benim hayalim bu kulübü borçsuz, kendini çevirecek şekilde Süper Lig'e taşıyabilmek" diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya