SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

“Aynaya baktığımda çirkin bir adam görüyorum."

FUTBOL | 19.05.2020 18:21

Inter, Milan, Juventus ve İtalya Milli Takımı ile futbola "geriden oyun kurmak" deyimini yeniden öğreten regista Andrea Pirlo kendini anlatıyor

1 “Ben oyunu farklı şekilde algılıyorum. Bu aslında tamamen bakış açısı ile ilgili bir mesele. Ne kadar geniş bir açıdan bakabildiğinizle alakalı. Büyük resmi görebilmek…”

“Ben oyunu farklı şekilde algılıyorum. Bu aslında tamamen bakış açısı ile ilgili bir mesele. Ne kadar geniş bir açıdan bakabildiğinizle alakalı. Büyük resmi görebilmek…”

2 “Kendimi gezici bir çingeneye benzetiyorum. Hiç durmadan konaklayabileceğim yeni bir yeri, bozulmamış bir köşeyi, gelip geçebileceğim bir yolu arıyorum. Fikrimi ortaya koyabileceğim bir alan; topu al, takım arkadaşına ver, golü atsın. Buna asist diyoruz, benim mutluluğu yayma şeklim.”

“Kendimi gezici bir çingeneye benzetiyorum. Hiç durmadan konaklayabileceğim yeni bir yeri, bozulmamış bir köşeyi, gelip geçebileceğim bir yolu arıyorum. Fikrimi ortaya koyabileceğim bir alan; topu al, takım arkadaşına ver, golü atsın. Buna asist diyoruz, benim mutluluğu yayma şeklim.”

3 “Aynaya baktığımda çirkin bir adam görüyorum. Ama aynı zamanda olduğu karakterden, yaptıklarından mutlu olan bir adam. Geçmişindeki her şeyden gurur duyabilen bir adam…”

“Aynaya baktığımda çirkin bir adam görüyorum. Ama aynı zamanda olduğu karakterden, yaptıklarından mutlu olan bir adam. Geçmişindeki her şeyden gurur duyabilen bir adam…”

4 “Baskı hissetmiyorum. 9 Temmuz 2006 Pazar gününü Berlin’deki otel odasında uyuyarak ve oyun oynayarak geçirdim. Sonra da kalkıp gittim ve Dünya Kupası’nı kazandım.”

“Baskı hissetmiyorum. 9 Temmuz 2006 Pazar gününü Berlin’deki otel odasında uyuyarak ve oyun oynayarak geçirdim. Sonra da kalkıp gittim ve Dünya Kupası’nı kazandım.”

5 “Benim bacaklarım kısa. Adım mesafem de kısa. Bu aslında hızınızı değil mental olarak dayanma gücünüzü ölçen bir şey. Ben kendimi yönetmen olarak görüyorum, sahada da hayatta da…”

“Benim bacaklarım kısa. Adım mesafem de kısa. Bu aslında hızınızı değil mental olarak dayanma gücünüzü ölçen bir şey. Ben kendimi yönetmen olarak görüyorum, sahada da hayatta da…”

6 “İstanbul’daki finalden sonra futbolu bırakmak istedim. Artık hiçbir şey anlamlı gelmiyordu. Bildiğim adam gibi hissetmiyordum. Birdenbire futbol hayatımdaki en az önemli şey haline geldi. O final çok acılı bir deneyimdi. Aynada kendime bakmaya bile dayanamıyordum, bildiğim tek çözüm bırakmaktı.”

“İstanbul’daki finalden sonra futbolu bırakmak istedim. Artık hiçbir şey anlamlı gelmiyordu. Bildiğim adam gibi hissetmiyordum. Birdenbire futbol hayatımdaki en az önemli şey haline geldi. O final çok acılı bir deneyimdi. Aynada kendime bakmaya bile dayanamıyordum, bildiğim tek çözüm bırakmaktı.”

7 “Serbest vuruşlarıma ‘alla Pirlo’ adını veririm. Onların her biri benim adımı taşırlar ve adeta çocuklarım gibidirler. Birbirlerine ikiz gibi benzemeyen kardeşlerdirler.”

“Serbest vuruşlarıma ‘alla Pirlo’ adını veririm. Onların her biri benim adımı taşırlar ve adeta çocuklarım gibidirler. Birbirlerine ikiz gibi benzemeyen kardeşlerdirler.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya