SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transferi açacaklarına inanıyor

FUTBOL | 24.12.2019 12:45

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transferi açacaklarına inanıyor

Süper Lig takımlarından Ankaragücü’nün başkanı Fatih Mert, transfer yasağını kaldırmak için uğraştıklarını söyledi.

Transfer yasağıyla ilgili FIFA’da dosyalarımız mevcut. Ayrıca yasak koyan oyuncularımız da var. Yönetim olarak muhatabımız olan tüm oyuncularla irtibata geçtik. Görüşmeleri başlatalı 35-40 gün oldu. Hallettiğimiz dosyalar var. Şimdilik sayıları bende kalsın. Anlaşmak üzere olduğumuz dosyalar, rakam konusunda hemfikri olamadığımız dosyalarla ilgili görüşmeler devam ediyor.

ALACAKLILARLA ANLAŞIYORUZ

Ödeyeceğimiz rakamlar yüksek. Makul tekliflerde bulunuyoruz ve şartlarımızdan bahsediyoruz. Başkan olarak keşke paramız olsa da hepsini ödeyebilsem ve bu zorlukların hiçbirini yaşamasam. Yönetimimiz ve camiamız da bunu ister. Elimizdeki kaynaklar çok kısıtlı ve bunlarla iş yapmaya çalışıyoruz. Transferi açmaya çalışıyoruz, açamazsak da dünyanın sonu değil.

TRANSFERİ AÇAMASAK DA LİGDE KALACAĞIZ

Yaptığımız teklifleri mantık çerçevesinde değerlendirilmesini söylüyoruz. Kulübü yaşatın ki alacaklarınızı hemen alın. Kulüp de rahata ersin ve takımı güçlendirelim, ligde kalalım. Açıkçası transfer yapamasak dahi bu takımın Süper Lig’de kalacağına inanıyorum. Elimizdeki tüm kaynakların tamamını bu takıma kullanacağız. Anlaşamadığımız takdirde bu arkadaşlarla devam edeceğiz.

5 dosya var puan silmesiyle alakalı. İkisiyle tamamen anlaştık. Biri ile de yüzde 50… İki dosya için görüşmelerimiz devam ediyor. Halletmeye yakınız.

SON ANA KADAR KOVALIYORUZ

Galatasaray gibi büyük bir takıma karşı geri dönüş gerçekleştirmek mutluluk vericiydi. Camianın öz güveni yerine geldi ve bu rakip Galatasaray olunca daha da perçinlendi.

Antalyaspor maçında iyi bir oyun vardı. İkinci yarı daha gayretliydik. 2-1 yenik duruma düşmemize rağmen uzatmalarda golü bulduk. Antalya da bizim gibi düşme hattında olduğu için aldığımız 1 puan çok önemliydi.

MÜCADELEDEN VAZGEÇMİYORLAR

Bizi en çok sevindiren şey takımımızın mücadeleyi sonuna kadar devam ettirmesi. Öz güven kaybımız vardı. Sürekli maç kaybetmekten dolayı moral bozukluğu oluşmuştu. Ama iki maçında sonlarında gelen goller çok anlamlıydı. Bu işten kopmuyorlar, sonuna kadar kovalıyorlar. Bizi mutlu eden olaylardan biri de Galatasaray maçından sonra İlhan’ın penaltı golünün ardından 4 futbolcunun birden topa koşması oldu.

HERKESİN ŞANSI EŞİT

Süper Lig’de 20 puan ve altındaki kulüplerin hepsi aynı durumda, diğer takımların düşme riski neyse Ankaragücü’nün de o kadar. Henüz önümüzde devrenin ikinci yarısı var.

TAKIM OLDUK

Şu an kadromuzda ciddi ödemeler yaptık. Bugün itibariyle banka talimatlarını da verdik ve ödemeler yapılmaya başlandı. İlk yarının son maçı olan Denizlispor mücadelesinde 3 puanı alacağımıza inanıyorum. Oyuncularımız da artık daha fazla inanmaya başladı. Sürekli futbolcularımızla görüşüyoruz, oturup konuşuyoruz. Takım olduk.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya