SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Arda Turan hakkında yıllar sonra gelen transfer itirafı!

FUTBOL | 27.09.2020 16:55

Arda Turan'ın Glasgow Rangers ile transfer görüşmesi yaptığı ortaya çıktı.

Arda Turan hakkında yıllar sonra gelen transfer itirafı!

İskoçya U-19 Milli Takımı'nın eski teknik direktörü Tommy Wilson, The Sun gazetesine verdiği özel röportajda Galatasaray'da forma giyen Arda Turan'ın 2006 yılında Glasgow Rangers'a transfer olmak için kendileriyle görüştüğünü itiraf etti. Söz konusu görüşmenin Polonya'da düzenlenen Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası'nda gerçekleştiğini söyleyen Wilson konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Arda Turan'la yaptığımız o görüşmeyi hiç unutmayacağım. Glasgow Rangers'a gelmek istediğini çok dobra bir şekilde bize söylemişti. Polonya'da tüm takımlar aynı otelde kalıyordu. Bu da biraz tuhaftı. Rangers'la olan bağlantısının nereden geldiğini ise bilmiyorum. Ancak Rangers'ı büyük bir kulüp olarak bellemişti ve hem ben hem de gözlemcimiz Billy Kirkwood ile bu konuda görüştü.

İngilizce konuşuyordu ya da konuşmak istiyordu. Belki de gerçekten de kulübe bir ilgisi vardı. Fakat bana sorarsanız İspanya Milli Takımı'ndaki oyunculara kendisini sevdirmeyi daha çok istiyordu. Arda'yı çok açık sözlü ve kolay anlaşılır bir çocuk olarak hatırlıyorum. Sohbetin asıl gerçekleştiği veya nasıl başladığıyla ilgiliyse hiçbir fikrim yok. O tarihlerde ben de Kirkwood ile konuşmuş ve Rangers'a gitmeye karar vermiştim. Dolayısıyla Kirkwood'un başına iki iş birden açılmıştı.

En nihayetinde bu kadar önemli başarılar elde eden bir çocuğu takımımıza katmak büyük bir iş olurdu. Kendisini çok büyük bir kariyere sahip. Arda, oynadığı her takımda süperdi. Onun 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda oynadığı maçlardan da hatırlıyorum. Türkiye'yi 3-2 yenmiştik ama bunu nasıl başardığımızı ben de bilmiyorum.

Türkiye, o zamanlar dünyanın en yetenekli takımlarından biriydi. Ancak organizasyondaki sıkıntı onları aşağı çekiyordu. Gerçekten çılgın bir oyuncu grupları vardı. Arda, sağ bek oynuyordu ve bize bu durumdan şikayet ediyordu. Onu daha sonra gördüğümde neden orta sahada oynatıldığını çok merak etmiştim. Bence o, her yerde oynayabilecek kalitede bir futbolcuydu. Bazı oyuncular kendini hemen gösterir.

Polonya'daki şampiyonaya gittiğimizde grubumuzda Türkiye, Portekiz ve İspanya vardı. Biz buna ölüm grubu demiştik. Türk antrenör ise kanlı grup ifadesini kullanmıştı. UEFA'ya verdiğim bir röportajda gruptan çıkıp çıkamayacağımızla ilgili bir soruya 'Elbette bunu başarabiliriz.' diye yanıt vermiştim ama gerçekte buna inanmıyordum. Ne gruptu ama! Çünkü daha zoru gerçekten olamazdı. Röportaj için bana gelen kişi 'Üst tur için Sean Connery'nin yardımına ihtiyacınız.' olacak diye şaka yapmıştı. Ancak bunu başardık."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya