SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Arif Gülen: Bizim gibi paralı adamların çocukları futbolcu olmaz!

FUTBOL | 28.07.2021 19:06

Darıca Gençlerbirliği Başkanı Arif Gülen, TFF’nin olağan genel kurulunda flaş açıklamalarda bulundu.

Arif Gülen: Bizim gibi paralı adamların çocukları futbolcu olmaz!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankara'daki olağan genel kurul toplantısının 8. maddesinde kulüp başkanları çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Söz konusu maddeyle ilgili görüşlerini aktaran 3. Lig kulübü Darıca Gençlerbirliği Başkanı Arif Gülen ise dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Arif Gülen, 3. Lig'deki futbolcuların yüksek meblağlarla transfer edildiğini vurguladı ve şunları söyledi: "Sevgili Başkanlarım, 3. Lig’den 800 bin liraya futbolcu almıyor musunuz? Parasızlıktan bahsediyorsunuz, 3. Lig’den 1 milyona, 800 bin liraya futbolcu alıyorsunuz. Bakın Kocaelispor Başkanı burada. Hiç çuvaldızı başkasına batırmıyorum. Başkanımla burada göz göze bakışıyoruz. Kocaelispor hâlâ borçlarla ilgileniyor mu? İlgileniyor. Neden? Asansör çıktı."

Bir oyuncusu için ödenecek olan yetiştirme bedelini kabul etmediğini de belirten Arif Gülen: "Kocaelispor Süper Lig’de olmalı ama aynı hatalarda olmamalı. Şimdi ben 3. Lig takımının başkanı olarak söylüyorum, Galatasaray Başkanı herhalde duyuyordur. Benim yetiştirme bedeli istemem gerekiyordu. 60 bin lira. Benim için büyük para. Şaşırdılar. Ne istiyorsunuz dedi? U-19'umda oynatamadığım oyuncu istiyorum dedim."

Darıca ekibinin başkanı, "Futbolculuk garibanın işidir. Futbolcu sabah erkenden kalkar; karda,çamurda antrenman yapar. Bizim gibi paralı adamların çocukları futbolcu olmaz. Aramızda çocuğu futbolcu olan var mı? Yok. Kıyamayız çocuklarımıza." şeklinde de konuşarak dikkat çekti.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya