SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Arrigo Sacchi; Conte ve Gasperini hakkında samimi açıklamalar yaptı

FUTBOL | 09.01.2020 16:24

İtalyanlar'ın imparator teknik direktörü Arrigo Sacchi, Inter ve Atalanta hakkında La Gazzetta dello Sport'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Arrigo Sacchi; Conte ve Gasperini hakkında samimi açıklamalar yaptı

Milan'ın efsane teknik direktörü Arrigo Sacchi, La Gazzetta dello Sport’a röportaj verdi.

LİYAKATLE BURALARA GELDİLER

- Nereden başlayalım istersiniz?

Öncelikle Antonio Conte ve Gian Piero Gasperini’ye tutkuları ve asil niyetlerinden ötürü teşekkür ederek başlamalıyız. Liyakatle buralara geldiler. Atalanta da Liverpool gibi bir takım. Inter’in uzun bir geleneği var… Kulüp tarihi önemlidir. Giuseppe Marotta, kulübün ilerlemesini sağladı.

CESUR KARARLAR ALDI

- Conte’yi öne çıkaran özellikleri neler?

Oyuncularını takım oyununa uygun ve teknik anlamda fonksiyonel seçti. Açıkçası onun için fikir, tutku, motivasyon ve bağlılık tanımlaması yapabilirim. Cesur kararlar aldı; Icardi gibi yıldız bir oyuncudan vazgeçti.

MÜKEMMEL BİR EĞİTİCİ

- Gasperini için düşüncelerinizi alalım?

Ilicic’i ele alalım… Keyif veren bir oyuncu olduğu biliniyordu ama sürekliliği yoktu. Şimdi buldu. Bulaşıcı bir sinerjinin merkezinde ve o da her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Adeta bir kahraman diyebiliriz. Gasperini mükemmel bir eğiticidir.

ATALANTA SAF BİR SİSTEM TAKIMI

- Conte’nin üçlü savunması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Direkt olarak reddetmiyorum fakat hücumcu bir takımda üçlü savunma görmeyi sevmiyorum. Atalanta için aynı şey geçerli değil, onların manevra kabiliyetleri daha yüksek. Atalanta saf bir sistem takımı… Gasperini yıllar içinde evrim geçirdi. Sadece yenilikçi ve cesaretli olmak yeterli değil; size güveni ve doğru zamanı veren bilgidir. Gasperini’nin öğrencileri şu an oyun anlamında zirvede, Inter ise henüz bu noktada değil. Bastoni ve De Vrij ara ara hücuma katkı veriyorlar ama yetersiz.

Lukaku ve Lautaro sezon başına göre inanılmaz geliştiler. Inter’in kısa zamanda bu yaptığını ancak Conte gerçekleştirebilirdi. Pasalic hakkında fikirlerimi değiştirmek zorundayım, kabul ediyorum. O çok olgunlaştı, tıpkı Gosens gibi. Gasperini birkaç yılda harika oyunculara sahip oldu.

BENİM MİLAN’IM İÇİN DE SAVUNMA TAKIMI DİYORLARDI

- Inter sizce bir kontra atak takımı mı?

Inter ve Atalanta modern takımlardır, yani oyun içinde hep aktif ve bağlantılı, saldırgan bir oyun yapısına sahipler. Bazıları benim Milan’ım için de savunma ve konta atak takımı diyorlardı. Biz kısa zamanda karşı saldırıyı icat etmiştik. Her zaman baskılı oynuyorduk.

ALÇAKGÖNÜLLÜLÜĞÜ KAYBETMEMELİLER

- Son olarak Atalanta için neler söylemek istersin?

Değerlerini ve alçakgönüllülüğünü kaybetmemelerini diliyorum. Sadece kazanmaya odaklı olmak yerine her zaman iyi bir performans vermek de kazanmakla eş değerdir. İtalya’da insanlar, her alanda Atalanta’nın futbolda verdiği özveriyi verirse, topyekûn kalkınırız.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya