SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Arsenal CEO'sundan Mesut Özil açıklaması!

FUTBOL | 19.02.2021 01:00

Arsenal CEO'su Vinai Venkatesham, Mesut Özil'i Uygur Türkleri meselesi nedeniyle takımdan gönderdiklerine yönelik suçlamaları reddetti.

Arsenal CEO'sundan Mesut Özil açıklaması!

Fenerbahçe'nin tüm dünyada büyük ses getiren transferi Mesut Özil, Aralık 2019'da sosyal medya hesaplarından Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlallerine protesto eden bir paylaşım yapmıştı. Arsenal kulübü ise Çinli yetkililerden gelen tepkiler üzerine Weibo hesabı aracılığıyla yayımladığı bildiride yıldız futbolcunun yazdıklarının kendisini bağlayacağını vurgulayarak politik konulara asla dahil olmayacaklarını ifade etmişti. 

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Türk asıllı Alman futbolcunun yedi buçuk sene boyunca top koşturduğu Londra ekibi tarafından bu sezonun başı itibarı ile kadro dışı bırakılması ve ardından da gönderilmesi Uygur Türkleri meselesine bağlanmıştı. Süreç boyunca ticari bir tavır takınmakla eleştirilen İngiliz ekibinde icra kurulu başkanı Vinai Venkatesham ise Financial Times' Business of Football Zirvesi'nde yaptığı konuşmada söz konusu iddiaları net bir dille yalanlarken şunları kaydetti:

"Kulübe yönelik yapılan bu eleştiri hiç de adil değil. Arsenal, oyuncularının düşüncelerini açık bir şekilde söylemesine imkan tanımak isteyen bir kulüp. Ağırlıklı olarak Çin'den bu konuyla ilgili yorum yapmamız talep edildi. Biz de oyuncunun kişisel görüşlerini paylaştığını söyledik. Bu duruşumuzun arkasında ticari bir çıkar yoktu. Yalnızca Mesut'un kulüp adına bir açıklama yapmadığını, bir birey olarak kendi fikirlerini ifade ettiğini net bir şekilde ortaya koyduk."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya