SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Arsene Wenger: Seyircisiz oynamak çözüm değil

FUTBOL | 18.05.2020 17:24

Arsenal’in efsane teknik direktörü Arsene Wenger, koronavirüs dolayısıyla müsabakaların seyircisiz oynanmasının uzun vadeli bir çözüm olmayacağını söyledi.

Arsene Wenger: Seyircisiz oynamak çözüm değil

Koronavirüs salgını sürecinden sonra ilk kez geçtiğimiz hafta sonu başlayan Bundesliga’da, müsabakalar seyircisiz oynandı. Bu bağlamda, futbolun seyircisiz nasıl oynanacağına dair ilk gözlemler yapıldı.

Arsenal’in efsane teknik direktörü, şimdilerde ise FIFA Dünya Futbol Geliştirme Direktörlüğü görevinin üstlenen Arsene Wenger, müsabakaların seyircisiz oynatılmasının kısa süreli bir çözüm olduğunu açıkladı. Wenger, koca bir sezonun bu şekilde devam edemeyeceğini de belirtti.

“KOCA BİR SEZONUN SEYİRCİSİZ OYNANMASINI DÜŞÜNEMİYORUM”

BeIN Sports’a açıklamalarda bulunan Arsene Wenger, “Koca bir sezonun seyircisiz oynanmasını düşünemiyorum. Müsabakaların seyircisiz oynanması, kısa süreli bir çözüm olacaktır. Sahadaki durum ne olursa olsun, futbolcuların ve toplumun sağlığı daha önemlidir. Ekonomiyi bahane edip, bu şartlar altında futbol oynayamayız. Büyük bir kumar. Önceliğiniz sağlık koşulları iyi mi değil mi bunu sorgulamak olmalı” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya