SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Rekorların Adamı

FUTBOL | 27.12.2019 23:03

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Rekorların Adamı

Kadıköy'deki Fenerbahçe derbisinde yaşanan Cüneyt Çakır rezaletinden sonra gözler bu akşamki Gençlerbirliği mücadelesindeydi. MHK bu maça üst düzey hakemlerinden biri olan Fırat Aydınus'u atayarak bir bakıma "aman bir kaza olmasın" mantığını gütmüştü... Başkan Ahmet Nur Çebi, derbide yaşananlardan sonra düzenlediği basın toplantısında hem direkt, hem de üstü kapalı bir şekilde Gençlerbirliği karşısında kesinlikle hakem kıyağı istemediklerinin altını çizdi. Fırat Aydınus bu maçta mümkün olduğunca gördüğünü çalmaya çalıştı. Geçen haftayı unutmamış olacak ki sık sık VAR'dan pozisyonlarla ilgili bilgi aldı. Yalnız Aydınus, Nadir-Vida ikilisinin giriştiği korakor mücadelede Vida'nın bariz faulünü es geçerek Nadir'in önce sarı görmesine sonra da kendini tutamayarak küfür etmesinden ötürü haklı olarak kırmızı ile ceza almasına vesile oldu. Burada Aydınus görmesine rağmen faulü vermeyerek adeta eyyam yaparak Nadir'in kırmızı kartına davetiye çıkardı. Zaten Beşiktaş tribünleri de bu haksızlığı kendine yakışır şekilde protesto etti.

Eksik kalmasına rağmen uzun süre oyunu önde götüren Gençlerbirliği, Beşiktaş'ı iyi durdurdu. İlk 45'te bilinçsizce atak geliştiren Beşiktaş, rakibin dokuz kişi kalmasıyla tamamen rahatladı. Kontrolü eline alan siyah-beyazlılar, daha doğrusu kaptan Atiba, Kartal'ın 3. yenilgisine mani olup farklı bir galibiyetle tatile girmesine neden oldu.

Yıllardır böylesine istikrar sembolü bir oyuncu görmedim. Bu akşam 3 asist ve bir golle şahlanan Atiba, Beşiktaş’ın son dönemdeki kuşkusuz en iyi oyuncusudur. Böylesine bir futbolcuya sadece şapka çıkarılır. Atiba ne zaman bırakmak isterse o zaman bu takımdan ayrılmalıdır. Bu ayrılık ne kadar uzak olursa Beşiktaş adına kardır. Tabi artık yavaş yavaş yeni Atiba’lar da bulunmalıdır...

Beşiktaş çok rahat kazandı, bu normal. Ha maç 11'e 11 oynansaydı bu kadar rahat bir skor olur muydu? Tabii ki olmazdı ama ben yine Beşiktaş’ın kazanacağını söylerdim.  Öyle ya da böyle geçen hafta demoralize olmuş bir takımın farklı kazanması ve devre arasına bu şekilde girmesi önemlidir. Yapılacak takviyeler ve iyi bir kamp dönemiyle ikinci yarıya bambaşka bir hava ile başlanabilir.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya