SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Napoli Başkanı Laurentiis: Teknik adamlar da monitörün başına geçmeli

FUTBOL | 15.02.2020 19:43

Napoli Başkanı Aurelio De L'aurentiis, Corriere dello Sport'a verdiği röportajda VAR'la ilgili önemli beyanatlarda bulundu.

Napoli Başkanı Laurentiis: Teknik adamlar da monitörün başına geçmeli

İtalya’da şu günlerde takımlara verilecek olan VAR hakkı tartışmaları gündem olmuş durumda. Corriere dello Sport’a özel bir röportaj veren Aurelio De L’aurentiis, konuyla ilgili önemli söylemlerde bulundu.

Karar için geç kalındığını belirten Napoli Başkanı, “Belki de geç alınan bir önlem. Benim şahsi fikrim teknik adamların 1 kere VAR’a gitme haklarının olması gerektiği yönünde… Bir maç için iki kere VAR’a gitmek yeterli gözüküyor” ifadelerini kullandı.

“Teknik adamlar da monitörün başına geçmeli”

Verilen hakkı kullanmak için teknik adamlarında monitörün başına gidilmesi gerektiğini savunan L’aurentiis, “En şüpheli pozisyonlarda hakemin yanı sıra teknik direktörlerin de monitörün başına giderek, verilen kararın gerekçelerinin çalıştırıcılara da anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Bu bir haktır” dedi.

“VAR’a gidilmiyorsa suç sayılmalı”

VAR’ı her zaman savunduğunu söyleyen Aurelio, “Bu sistemi kullanmak zorunluluk olduğunu savunmuştum. Hakem yetersizse veya kibri nedeniyle VAR’a gitmiyorsa suçlu sayılmalı. Çünkü maçın sonucuna etki ediyor. Futbol spor olduğu kadar da ekonomik sonuçlar üreten bir sektör olduğu unutulmamalı” yorumlarında bulundu.

Hakemlerin eşitliğin sembolü olması gerektiğini dile getiren Aurelio De L’aurentiis şunları söyledi:

“Hakem; eşitlik ve güvenilirliğin sembolü olmalıdır. Eğer eşitlik ve güvenilirliğe ulaşacak aracı kullanmayı reddederse yanlış yaparlar. Önce spor daha sonra da ekonomi zarar görür.”

“Hakemler hatalarının telafisi olmalı”

Verilen kararların telafisi için başvuru yapar mısınız sorusuna L’aurentiis, “Neden olmasın? bu tür durumlarda demokratik süreçler yardımcı olur. Bir yargıç hata yaparsa, bunun telafisi yapılır. Hakem neden bu kurallara tabii değil? Bu yanlışlar silsilesi 200 milyon Euro’luk hasar oluşturursa, bunu kulüplere kim ödeyecek? dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya