SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Avrupa Süper Ligi nedir, Avrupa Süper Ligi Galatasaray olacak mı, Avrupa Süper Ligi neden kuruldu

FUTBOL | 21.04.2021 17:22

Avrupa Süper Ligi nedir, Avrupa Süper Ligi Galatasaray olacak mı, Avrupa Süper Ligi neden kuruldu, Avrupa Süper Ligi kim kurdu, Avrupa Süper Ligi Türk takımı olacak mı, hangi kanal

Avrupa Süper Ligi nedir, Avrupa Süper Ligi Galatasaray olacak mı, Avrupa Süper Ligi neden kuruldu

Avrupa Süper Ligi nedir? Avrupa Süper Ligi Galatasaray, Avrupa Süper Ligi Fenerbahçe, Avrupa Süper Ligi ekşi, Avrupa Süper Ligi Türkiye, Avrupa Süper Ligi puan durumu, Avrupa Süper Ligi projesi, Avrupa Süper Ligi’nde Türk takımı olacak mı?

AVRUPA SÜPER LİGİ’Nİ NEDİR? AVRUPA SÜPER LİGİ KİM KURDU?

Avrupa futboluna damga vuran Avrupa Süper Ligi projesi adım adım hayata geçiyor. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer alan köklü kulüpleri bünyesine katan Avrupa Süper Ligi, UEFA ile savaş vereceğe benziyor.

AVRUPA SÜPER LİGİ’NDA HANGİ TAKIMLAR VAR? AVRUPA SÜPER LİGİ TÜRK TAKIMI OLACAK MI?

Avrupa Süper Ligi organizasyonunda şu an için İngiliz, İtalyan ve İspanyol kulüpleri bulunuyor. Bu takımlar; Arsenal, Manchester United, Tottenham, Chelsea, Liverpool, Atletico Madrid, Real Madrid, Barcelona, Inter, Milan ve Juventus kulüpleri açıklandı. Şu an için henüz bir Türk kulübü bulunmuyor.

AVRUPA SÜPER LİGİ GALATASARAY, AVRUPA SÜPER LİGİ FENERBAHÇE OLACAK MI?

Avrupa Süper Ligi Başkanı Florentino Perez’den 5 takım için kontenjan ayrıldığı açıklandı. Bazı iddialara göre Celtic ve Galatasaray’ın da bu kontenjan içinde bulunduğu yönünde… Henüz Fenerbahçe’nin Avrupa Süper Ligi’nde olup olmayacağı konusunda bir iddia yok.

AVRUPA SÜPER LİGİ HANGİ KANALDA? AVRUPA SÜPER LİGİ NEDEN KURULDU? AVRUPA SÜPER LİGİ KİM KURDU?

Avrupa Süper Ligi Real Madrid Başkanı Florentino Perez önderliğinde kuruldu. Avrupa Süper Ligi neden kuruldu yönünde sorulan sorulara ise UEFA’nın gelir adaletsizliği yüzünden böyle bir karar alındığı ifade ediliyor. Avrupa Süper Ligi’nin henüz bir yayıncısı bulunmuyor.

AVRUPA SÜPER LİGİ EKŞİ SÖZLÜK YORUMLARI

Ekşi Sözlük'te bu organizasyonla ilgili ilginç yorumlar yapılıyor. Avrupa Süper Ligi'ni saçma gören de haklı bulan da mevcut.

Avrupa Süper Ligi neden kuruldu? Avrupa Süper Ligi Twitter, Avrupa Süper Ligi Fenerbahçe, Avrupa Süper Ligi hangi takımlar, Avrupa Süper Ligi hangi kanalda…

Dünya futbolunun kırılma noktası olarak görülen Avrupa Süper Ligi’nin akıbeti nasıl olacak şimdiden merak konusu oldu. UEFA ile çatışmaya giren organizasyonun önüne engeller çıkabilir.

Avrupa Süper Ligi organizasyonunda Manchester City bulunmaması dikkat çekerken; Almanya Bundesliga’dan da bu organizasyona tepki geldi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya