SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Avrupa'da futbol ne zaman başlıyor?

FUTBOL | 14.05.2020 10:21

Corona virüs sebebiyle futbola ara veren Avrupa, geri dönüş için gün saymaya başladı. Avrupa'da futbol ne zaman başlıyor? Detaylar haberimizde...

Avrupa'da futbol ne zaman başlıyor?

Avrupa, corona virüs salgını nedeniyle futbolu durdurma kararı almıştı. Şimdilerde ülkeler yavaş yavaş futbola dönüş sinyalleri vererek; liglerin başlama tarihini açıklıyorlar.

Herkes tarafından merak edilen soruya haberimizde yanıt veriyoruz… Avrupa’da futbol ne zaman başlayacak? Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde TFF Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye’de liglerin 12 Haziran’da başlayacağını duyurmuştu. Ancak Özdemir, “şimdilik” vurgusuyla kararın değişebileceğine yönelik sinyalleri vermişti.

İşte Avrupa’da liglerin başlama tarihleri…

“Almanya’da futbol başlıyor; İtalya’da ise hükümete tehdit…”

Avrupa’da da İtalya ve Almanya dışında durum pek farklı değil. Ülke federasyonları futbola dönmek isterken; oyunculardan ve kamuoyundan büyük tepkiler gösteriliyor. Almanya hafta sonu futbola başlamaya hazırlanırken, salgının Avrupa merkezi olarak gösterilen İtalya’da ise Gençlik ve Spor Başkanı Vincenzo Spadafora dışında futbola dönmek istemeyen kurum bulunmuyor. Bakan Spadafora’nın çelişkili ifadelerinin ucu İtalya Başbakanı Giuseppe Conte’ye kadar dayandı. İtalyanlar, futbol üzerinden Spadafora’ya tepki gösterirken; adeta aba altından da başbakan Conte’ye mesaj gönderdiler. Çizme basınında son çıkan haberlere göre; 13 Haziran'da Serie A, futbola dönmeye hazırlanıyor...

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya