SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fransızlar'ın kalesi top atsan yıkılmıyor

FUTBOL | 11.10.2019 13:49

Fransızlar'ın kalesi top atsan yıkılmıyor

Avrupa’nın 5 büyük liginde ve ligimizde heyecan devam ediyor. Fransa Lig 1 ‘de 9, İngiltere ve İspanya’da 8, Almanya ve İtalya’da ise 7 hafta geride kaldı. Bu liglerde geride kalan karşılaşmalarda en az gol yiyen takımları haberimizde bulabilirsiniz.
ZİRVE REIMS VE PSG’NİN
Fransa Lig 1’de Paris Saint-Germain (PSG) ve Reims, oynanan 9 haftada kalelerinde sadece 4 gol gördüler. 0.44 ortalama ile maç başına en az gol yiyen takım olma unvanını bu iki Fransız ekibi paylaşırken liginde lider olan PSG 7, Reims ise 6 kez kalesini gole kapatma başarısı gösterdi.
Avrupa’nın 5 büyük liginde en az gol yiyen ilk 5 takım arasında bu ekip dışında bir Fransız kulübü daha bulunuyor. O kulüp ise Nantes. 9 maça çıkan kulüp bu karşılaşmalarda toplamda sadece 5 kez gol yedi, ayrıca Nantes, PSG’nin ardından ligde 2. sırada bulunuyor.
ATLETİCO MADRİD VE ATLETHİC BİLBAO O ALANDA LİDER
La Liga’ya bakıldığı zaman, en az gol yiyen ekiplerinin Atletico Madrid ve Atlethic Bilbao olduğu görülüyor. İki takımın da yediği gol sayıları eşit. 8 haftada kalesinde 4’er gol gören iki İspanyol ekibi maç başına 0.5 gol yeme ortalaması ile PSG, Reims’in ardından ilk 5’te kendine yer buldu. Son 4 maçtır kalesinde gol görmeyen Atletico Madrid, ligin ilk 4 haftasında ise kalesinde toplamda 4 gol görmüştü. Çıktığı ilk 5 maçta sadece 1 kez gol yiyen Atlethic Bilbao ise son 3 maçta kalesini gole kapayamadı.
Sayısız kupaları ve şampiyonlukları olan ekiplerden biri olan Real Madrid, 8 haftada kalesinde 8 gol görürken Barcelona ise geride kalan 8 karşılaşmada 10 kez rakiplerine engel olamadı.
LİSTEYE FRANSIZ AMBARGOSU: 5 TAKIMDAN 3’Ü FRANSIZ
En az gol yiyen takımlar listesinde PSG, Reims ve Nantes yer aldığını söylemiştik. Fransız ekiplerinin o listeyi hegemonyası altına aldığını söylemek yanlış olmaz. Maç başına 0.55 gol yeme ortalaması yakalayan Nantes’ı incelemek gerekirse, son üç maçından gol yemeden ayrıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca çıktığı son 3 maçı da kazanan ekip, bu maçların 3’ünü de 1-0’lık skorlar ile kazandı.
0.55’lik ortalama ile listeye giren Nantes’ın ardından 0.57 gol yeme ortalaması yakalamış iki ekip göxe çarpıyor. Bu ekipler İtalya’dan İnter, Almanya’dan Wolfsburg. Serie A’da çıktığı ilk 5 maçta sadece 1 gol yiyen İnter, son 2 haftada kalesinde gördüğü 3 gole engel olamadı. Wolfsburg ise son iki maç kalesini gole kapatmayı başardı.
GÖZTEPE LİVERPOOL’U GERİDE BIRAKTI
Ülkemizde Göztepe kalesinde en az gol gören takım olmayı başarırken çıktığı 7 maçta kalesinde 5 gol görürken, maç başına 0,71 gol yeme ortalaması yakaladı. İzmir ekibi, oynadığı 7 maçın 4’ünde ise kalesini gole kapatmayı başardı. Göztepe, Avrupa’da 0.75 gol yeme ortalaması yakalayan Liverpool ve 0.77 gol yeme ortalaması yakalayan Montpellier ve Reims’i bu alanda geride bırakmayı başardı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya