SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ay-Yıldızlıların Uluslar Ligi’ndeki eşleşmeleri belli oldu

FUTBOL | 03.03.2020 21:12

UEFA Uluslar Ligi’nin 2020-2021 dönemi için kura çekimi yapıldı. Milli Takımımız'ın rakipleri Rusya, Macaristan ve Sırbistan oldu.

Ay-Yıldızlıların Uluslar Ligi’ndeki eşleşmeleri belli oldu

UEFA Uluslar Ligi’nde gruplar Hollanda’nın Amsterdam şehrinde çekilen kura sonrası belli oldu. A Milli Futbol Takımımız'ın B Ligi 3. Grubu’nda rakipleri; Rusya, Sırbistan ve Macaristan oldu.

Eşleşmenin ardından Ay-Yıldızlı takımın hocası Şenol Güneş, kurayı değerlendirdi.

“ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ AVRUPA ŞAMPİYONASI”

Başarılı çalıştırıcı, Milli Takım’daki hedeflerini anlatarak, “Buraya eleme grubu gibi bakmamak lazım. Gruptaki takımların hepsi futbol kültürü, geçmişi, tekniği olan takımlar. Rusya'yla daha önce oynamıştık. Son yıllarda çıkış yaptılar, farklı bir konumdalar. Sırbistan ve Macaristan'ın geçmişleri çok iyi. Futbol adına doğru ülkelerle oynayacağız. Bu bizim için de çok önemli. Hem bu gruptan birinci çıkmak istiyoruz, hem de kendimizi geliştirmek istiyoruz. Seyahat açısından olumlu tarafları var. Kimin çıktığı çok önemli değil, bizim oynayacağımız oyun önemli. Futbol adına güçlü kalmak istiyoruz. Hazırlık planımızda bir değişiklik yok, olağanüstü bir durumda corona için bir değişiklik olabilir, UEFA buna engel olur zaten. Biz bir yola çıktık, önümüzde hedefler var. Öncelikli hedefimiz olarak, Avrupa Şampiyonası'nda üst tura çıkmak istiyoruz. Uluslar Ligi grubumuzu 1. tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya