SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Aykut Kocaman: Gerçeklerle yüzleşmeliyiz!

FUTBOL | 14.02.2021 19:56

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Göztepe karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamalarda takımının iyi bir gidişatı olmadığını söyledi.

Aykut Kocaman: Gerçeklerle yüzleşmeliyiz!

Göztepe deplasmanına konuk olan ve sahadan 2-1 mağlup ayrılan Medipol Başakşehir’de Teknik Direktör Aykut Kocaman, son şampiyon sıfatına sahip olan takımının bu sezonki kötü gidişatının nedenlerini değerlendirdi.

Aykut Kocaman, “Bizim için buradan artık puan alan takım haline gelmek en azından beraberlik opsiyonunu da içerisinde taşıyordu. İyi bir şey miydi, tartışılır ama kötü olmama durumunu da içinde taşıyacaktı. Bizi yavaş yavaş puan toplamaya ve üst gruba doğru tırmanmaya teşvik edebilirdi" dedi.

“GALİBİYETİ HAK EDEN GÖZTEPE”

Kocaman, “Maçın sonunda davranış biçimlerine bakıldığı zaman gerçek anlamda bunu isteyen ve hak eden takım Göztepe oldu. Buna uygun davranış sergilediler. Biz ilk yarıda özellikle, maçı kaybettiğimiz dönem özellikle bu devreydi. Son derece kritik bir maç olmasına rağmen bir türlü oyunun içine gerçekten yüksek şiddette enerjiyle katılamadık. Göztepeli oyuncular hemen hemen her pozisyonda bizden bir adım öndeydiler. Dolayısıyla bu oyunun en başlıca etkeni önce yüksek şiddetli enerji üretmektir, o zaman kendi organizasyonunuzu sahaya yansıtıyorsunuz. Bizim en büyük problemimiz ilk yarıda özellikle neredeyse temas etmeden oynama gayreti, aslında gafleti içinde olmamızdı. Diğer taraftan Göztepe, kendi durumlarına uygun şekilde yüksek enerjiyle bir oyun ortaya koydu." ifadelerini de kullandı.

"TEMAS YOKKEN PENALTI ÇALINDI"

Kocaman, ikinci devre nispeten topu kullanmaya başladıklarını ancak ciddi şeyler yapamadıklarını belirterek, şöyle konuştu: "İkinci yarıda biraz işler değişti, durumun farkına vardık ama geç kalmıştık. Geç kalmışlığımızı biraz daha öteleyen şeylerden bir tanesi de bence çok ucuz bir penaltı oldu. Temas olmadan bir penaltı yarattı hakem. Hakemin yarattığı penaltıya VAR'ın müdahale etmemesi de enteresan, temas gözükmüyor. Epureanu, ayağını çekiyor Jahovic'in önünden. Jahovic de daha hamle gelmeden kendisini aşağıya doğru bırakıyor. Maçı gerçekten isteyen taraf kazandı."

“GERÇEKLERLE YÜZLEŞMELİYİZ”

Tecrübeli çalıştırıcı, "Şampiyon takımın sonrasında bu konumda olması çok rastlanan bir şey değil. Bu ayrıca Başakşehir'in kurguladığı düzen için de pek uygun durmuyor. Gerekçeleri var doğal olarak. Hiçbir şey nedensiz değil, ana gerekçenin ben biraz bütün grubumuzda hem şampiyon olmanın hem de Şampiyonlar Ligi'nde o yaratılan ortamın ciddi bir etkisi olduğunu düşünüyorum. 'Bize bir şey olmaz, biz iyiyiz' duygusu gayet iyidir, 'biz yenilmeyiz, biz kazanırız' duygusu gayet iyidir, ancak her şeyde olduğu gibi burada da ölçü çok önemli. İlaçla zehri birbirinden ayıran şey dozuymuş. Bizim sanki dozumuzda nasıl olsa bize bir şey olmaz duygusu biraz daha artmış şekilde gözüyor. Bunun bir sonraki safhası büyük bir çöküntü oluyor. Şu andaki genel durum yapılabilirlik kalitesinin zihinsel olarak biraz daha aşağıya çekilmiş olması. Şu andan itibaren gerçeklerle yüzleşmek zorunda Başakşehir takımı. Bu ligde olmaz olmaz, iki sezon evvel ligin en köklü takımlarından bir tanesi Fenerbahçe, son Sivas maçıyla durumu değiştirme şansı buldu sona doğru. Her şeyin olabileceği ligde gerçekçi, ayakları yere basan bir hale gelmemiz gerekiyor hepimizin. Yoksa öbür türlü son pişmanlık fayda etmez, her şey olabilir ligde.” şeklindeki sözleri ile takımının kötü gidişatının en büyük nedeninin mentalite olduğuna dikkat çekti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya