SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Aykut Kocaman: ‘Savunma futbolu oynatıyor’ söylemleri komik!

FUTBOL | 15.07.2021 19:09

Aykut Kocaman, Medipol Başakşehir’in yeni sezon hazırlıkları kapsamında Bolu'da gerçekleştirdikleri kampta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Aykut Kocaman: ‘Savunma futbolu oynatıyor’ söylemleri komik!

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, takımının Bolu kampında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezon sıkıntılı günler yaşadıklarını ve toparlanmalarının uzun sürdüğünü vurgulayan Kocaman, "Sahada ne yaptığını bilen, rakibe saygı duyan ve gücünün farkında olan bir takım istiyorum. Eğer bir maçı kendi limitlerinizde oynamazsanız, bir adım geride kalmaya başlarsanız, hangi klasmanda olursa olsun oyununuzu biraz yumuşatmaya başlarsanız, ritmi kaybedersiniz. Hiç sevmediğim bir şey. Genel olarak oyuncularla olan ilişkimde rahat bir insanım ama saha, bu konuda katı olduğum yerlerden bir tanesi." dedi.

Sahada ne yaptığını bilen bir takım olmanın önemine değinen tecrübeli çalıştırıcı, şu ifadeleri kullandı:

"Puan ortalaması olarak hedefim 1.8'in üstüne çıkmak. Yeniden dönüşüm için '2' demek çok iddialı olur. Buna hazır bir hafızası var Başakşehir'in ama son 1 yıl uçurumun kenarında yaşanmış ve oyuncu profilleri değişmiş. Tekrar genetik yapısına götürürken ufak dalgalanmalar olabilir. Puan ortalamasında 1.8'in üstüne çıkıp, 2'leri yakalayabilirsek; çok doğru bir iş yapmış oluruz. Oyunu tek yönlü düşünmeyeceğiz. Esas amaç topun bizde olmasını sağlamak. Gücümüz yettiği kadar bunu yapmak isteyeceğiz. Kalecileri de işin içine dâhil ederek bütün oyuncularla atak yapan bir takım haline gelmeye çalışacağız. Bunlar söylemesi kolay ama yapması o kadar kolay olmayan şeyler. Ana hikâyemizi bunun üstüne inşa edeceğiz."

Kocaman, kendisinin savunma futbolu oynattığına dair görüşleri ise şu şekilde eleştirdi.

"Benimle ilgili 'savunma futbolu oynatıyor.' söylemleri son derece komik, sıradan ve saçma sapan bir durum. Bunun tabii ki kök nedenini tahmin edebiliyorum ama biliyorum demek iddialı olur. 2010 yılına kadar olan bir geçmiş. Bu bir tahmin tabii. Hakikatten bu saçmalıklar sadece benim değil, ülke futbolunun da sıkıntısı. Ben alıştım, umurumda değil. Her şey ortadayken bu saçmalıkların konuşulması garip bir durum.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya