SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Başkan Ahmet Nur Çebi’den transfer ve limit açıklaması!

FUTBOL | 02.09.2020 15:53

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Başkan Ahmet Nur Çebi’den transfer ve limit açıklaması!

Takıma yeni transferler yapmak için çok uğraştıklarını belirten Çebi, “TFF'nin kulüplere vermiş olduğu limitler var. Bu limitlerin dışında birini getirdiğin zaman tescil etmiyorlar. Bu futbolculara top oynatamıyorsunuz. Bir şeylerin imzalanmış olmasının hiçbir manası yok!" dedi.

“HERKES TRANSFER BEKLİYOR”

Mevcut limitlerle transfer yapmanın çok zor olduğunu söyleyen başkan sözlerine şu şekilde devam etti: “Şu andaki limitler mevcut kadroya bile az geliyor. Bir iyileştirme bekleniyor. Covid'in buna bir gerekçe olması gerektiğini Federasyon'a ilettik. Nasıl sonuç alacağız bilmiyoruz. Herkes transfer bekliyor; bu limitler çözülmeden transfer diye bir şey olmaz. Bunun sebebi biz değiliz. Bu bize miras olarak kaldı. Bu takımı biz yapmadık. 4 futbolcuyu oynatacağımız maaşı 1 futbolcuya veriyoruz. Acı şeyler. Bazı futbolcuların gitmesini rica ediyoruz; şöyle böyle sebeplerle.” 

“ADIMIZ ‘LİMİTÇİ BAŞKAN’A ÇIKMIŞ”

Beşiktaş’ın önündeki transfer engelini kaldırmak için uğraşacaklarını ve Sergen hocanın isteği doğrultusunda 7-8 futbolcuyla görüştüklerini söyleyen Çebi, “Makul, doğru bir ekip olmaktan hiçbir şekilde geri adam atmayacağız. Popülist olmayacağız. Santrfor, sağ bek ve belki de bir kanat transferi olacak. Dün bir futbolcumuz sakatlandı. Bonservisinin yüzde 50'si 4.5 milyon Euro'ya alınmış. Ayda bir maç oynuyor ve sakatlanıyor. Ne yapabiliriz yani? Oraya da bir adam bulmak zorundayız. İşimiz kolay değil. "Adımız ‘Limitçi Başkan'a çıkmış. Limiti ben koymadım ki.” diyerek tepkisini ortaya koydu. Başkan, sözlerine, “Fenerbahçe, Galatasaray taraftarı Federasyon'a yürüyecekler, 'Önümüzü açın diyecekler' yapacak bir şey yok. Bu futbolcuları transfer edelim; sonra oynatmayalım, bunu hesabını veremem. Yapamadığım transferin hesabını veririm; sokağa attığım paranın hesabını veremem.” diye devam ederek düşüncelerini dile getirdi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya