SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

BB Erzurumspor, küme düşmenin kaldırılmasını talep etti!

FUTBOL | 25.05.2021 23:53

Spor Toto Süper Lig’e veda eden BB Erzurumspor, küme düşmenin kaldırılması için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurduğunu açıkladı.

BB Erzurumspor, küme düşmenin kaldırılmasını talep etti!

BB Erzurumspor, Spor Toto Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılması için TFF’ye başvuruda bulunulduğunu ve bu konuda girişimlerin sürdüğünü duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada başvuruya dair gerekçeler de kamuoyu ile paylaşıldı.

Mavi-beyazlı kulüpten, konuya ilişkin yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Büyükşehir Belediye Erzurumspor’umuz Spor Toto 1. Lig'in 2019/2020 sezonu başında bütçe çalışmalarını yaparken, borçlanma ve harcama kalemlerini bir sonraki yıl 2020/2021 sezonunda Süper Lig'de yer alacak şekilde yapmış, planlama ve transfer çalışmalarımızı de Süper Lig gelirlerini de baz alınarak bu doğrultuda gerçekleştirmiştik.

Fakat Süper Lig’e yükseldiğimiz sezon TFF tarafından ligden düşmenin kaldırılması ve 21 takımlı bir lig ihdas edilmesi kararı sonrası kulübümüzün gelirlerinin ciddi oranda azalması sebebiyle oldukça zor bir sezon geçirdik. 1 puanla ligden düşmemizin birçok sebebi olduğu gibi bu kararın da ekonomik olarak kulübümüze olumsuz etkisi olmuştur.

Her yıl ülkemiz ve birçok ülke liginde 3 takımın düşürüldüğü futbol liglerinde bu sezon 4 takımın düşmesi kararı yine kulübümüzün olumsuz etkilendiği bir diğer husustur.

Bu sezon da yine bu sebeplerden ötürü küme düşmenin kaldırılması için Süper Lig'de tek bir maç bile izlemeden, bu heyecandan mahrum kalan büyük Erzurumspor taraftarımız adına 17 Mayıs Pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonuna başvurumuzu yapmıştık ve bu konuda da girişimlerimizi sürdürüyoruz.

Takdir TFF yönetim kurulu üyelerimizindir."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya