SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş, Abdullah Avcı’ya 17 milyon 340 bin TL ödeyecek!

FUTBOL | 15.04.2021 19:06

Beşiktaş’ın açıklamasına göre; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, siyah-beyazlı kulübün Abdullah Avcı’ya 17 milyon 340 bin TL değerinde fesih tazminatı ödemesini kararlaştırdı.

Beşiktaş, Abdullah Avcı’ya 17 milyon 340 bin TL ödeyecek!

Beşiktaş, yaptığı açıklama ile Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararınca; Abdullah Avcı'ya 17 milyon 340 bin TL değerinde fesih tazminatı ödeneceğini açıkladı. Siyah-beyazlı kulüp ayrıca, kurulun kararı ile ilgili Tahkim Kurulu da dâhil olmak üzere çeşitli kanallara başvurulacağını açıkladı.

Beşiktaş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

"Şirketimize bugün tebliğ edilen Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Kararı'na göre, Futbol A Takımımız eski Teknik Direktörü Sn. Abdullah Mucip Avcı tarafından açılan feshin haksızlılığının tespiti ve mahrum kaldığı fesih tazminatı ile yargılama giderinin Şirketimizden tahsili konusunda, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından; yapılan feshin haksızlılığının tespitine, dava kabulü ile 17.340.000 TL fesih tazminatının fesih tarihi olan 29.01.2020 tarihinden itibaren fiili ödeme tarihine kadar işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan (Şirketimiz) alınarak davacıya verilmesine ve 520.200 TL yargılama giderinin davalıdan alınarak davacıya verilmesine, Tahkim Kurulu'na müracaat yolu açık olmak üzere karar verilmiştir.

Anılan karara ilişkin olarak Şirketimizce Tahkim Kurulu müracaatı dâhil olmak üzere tüm yasal haklarımızın kullanacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya