SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş, adale ölçümü ile sakatlıkların önüne geçiyor!

FUTBOL | 17.03.2021 19:56

Beşiktaşlı oyuncuların yoğun maç temposuna rağmen sakatlıklardan uzak kalabilmesinin arka planındaki detaylar ortaya çıktı.

Beşiktaş, adale ölçümü ile sakatlıkların önüne geçiyor!

Gerek Spor Toto Süper Lig’de, gerekse Ziraat Türkiye Kupası’nda yoğun bir maç takvimi ile yoluna devam eden Beşiktaş’ta, oyuncuların rakiplerine göre daha az sakatlık yaşaması ve hatta son dönemde bu tarz bir sorunla karşı karşıya kalmamalarını sağlayan detaylar ortaya çıktı.

Beşiktaşlı oyuncuların sakatlıklardan uzak kalabilmesi ve fizik güçlerini iyi bir seviyede tutabilmelerinin nasıl mümkün olduğuna dair detaylara ise Asist Analiz ulaştı.

Buna göre; Kondisyoner Stefano Marrone’nin göreve gelişiyle birlikte oyuncuların fizik gücü üst seviyeye çıkarken perde arkasında sağlık ve performans ekibinin ortak çalışmasının yattığı ortaya çıktı.

Sezon başında alınan oyuncuların adalelerinin röntgenini çeken bir cihazın sakatlık yaşanmamasında teknik ekibin önünü açtığı, her oyuncunun haftada bir kez bu taramaya girerek adale ölçümü yaptırdığı ve çıkan sonuçlara göre özel programlara tabi tutulduğu öğrenildi.

Belirtilen antrenman saatinden 40 dakika önce oyuncuların salonda özel çalışma yaptığı ve sahaya böyle çıktığı, bunun da sakatlıkların önüne geçtiği de ortaya çıktı. Özellikle, siyah-beyazlı yönetimin de sakatlık yaşanmamasından dolayı Kondisyoner Marrone ve sağlık ekibinden çok memnun olduğu öğrenildi.

KARTAL YİĞİT / ASİST ANALİZ ÖZEL HABER

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya