SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı'dan açıklamalar!

FUTBOL | 17.10.2019 23:39

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı'dan açıklamalar!

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı TRT Spor’un konuğu oldu ve yaklaşan seçimle alakalı ve seçildiği takdirde gerçekleştireceği politikaların neler olduğunu aktardı.

 

Fikret Orman’ın istifasından sonra seçim hazırlığına giren Beşiktaş’ta, başkan adayı Serdal Adalı, mali borçların diğer kulüplere oranla Beşiktaş’ta daha fazla konuşulduğunu ifade ederken, şartlar ne olursa olsun Beşiktaş’ın borçlarla batmayacağını ve bunun altından kalkabileceklerini söyledi.

Kulübün borçlarıyla ilgili olarak hazırlıklarının olduğuna değinen Adalı, kendisinden önceki başkanların devamı olmadığını, kendi yolunu belirleyip oradan gideceğini dile getirdi.

'QUARESMA İLE YOLAR DAHA İYİ AYRILMALIYDI'

Serdal Adalı, Beşiktaş’tan problemli bir şekilde ayrılan Ricardo Quaresma ile ilgili olarak da yolların daha iyi ayrılmış olması gerektiğini ve Quaresma’nın jübilesini Beşiktaş’ta yapmasını istediğini söyledi. İleride teknik direktör olduğu takdirde kapılarının Quaresma’ya açık olduğunu da sözlerine ekledi. Adalı, Atiba Hutchinson’ın kendileri için çok değerli bir futbolcu olduğunu ve yerini kolay kolay dolduramayacaklarını dile getirirken, futbolcunun, önümüzdeki 5 sene daha oynaması istediğini söyledi.

Takımın bir golcüye ihtiyacı olduğunu düşündüğünü belirten Adalı, seçildikleri takdirde devre arasında kesinlikle forvete takviye yapacaklarını dile getirdi.

'AMATÖR ŞUBELERİ KAPATMAYACAĞIZ'

Amatör şubeler konusuna da değinen Serdal Adalı, bununla ilgili olarak eski söylemlerini hatırlatırken, amatör şubelerinin kar etmesinin tek çaresinin sponsorlar olduğunu söyledi. Amatör şubelerin mali şartlarının kendilerini zorlayabileceğini ifade eden Adalı, sponsorlar bulacağız ve çözümü sağlayacağız dedi. Bununla ilgili olarak önümüzdeki günlerde açıklama yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Ekip oldukları takdirde her sorunun üstesinden geleceklerini ve Beşiktaş’ın tek yumruk olmaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

'ABDULLAH AVCI’YA GÜVENİYORUZ'

Abdullah Avcı’ya güvendiğinin altını çizen Adalı, üst üste alacakları iki galibiyet ile şampiyonluk potasına girebileceklerini ve Abdullah Avcı’nın ilk şampiyonluğunu siyah beyazlı kulüpte yaşamasını istediğini söyledi.

Yönetim ve taraftarın arasının açık olduğunu ifade eden Serdal Adalı, Bindirilmiş Kıtalar söyleminin mantıklı olmadığını ifade etti. Taraftarla yakın bir ilişki kuracaklarını söyleyen Adalı, taraftarsız bir Beşiktaş’ın olamayacağını sözlerine ekledi. Üyelik işlemleri hakkında yeni bir düzenleme de yapacaklarını dile getiren Adalı, 20 milyon taraftarı olan bir kulübün başkanlık seçimi için 14 bin kişinin oy kullanmasını az olarak değerlendirdi.

ADALI NE VAAT EDİYOR?

Hayatı boyunca başladığı hiçbir görevi yarıda bırakmadığını belirten Adalı, yönetimden birini taraftar için görevlendireceklerini, taraftarların sorunlarına kulak vermek istediklerini söyledi. Beşiktaş Futbol Akademisi projesini hayata geçirmek istediklerini ifade eden Serdal Adalı, projeye 3 ay gibi bir süre önce başladıklarını belirtti.

Kısa sürede proje yapmalarının hayalcilik olacağını dile getiren Adalı, temeli atılması beklenen tesislerin olduğunu bunları da seçim nedeniyle ertelemek durumunda kaldıklarını ifade etti. Adalı, başkanlığa seçilse de seçilmese de tesislerin temelinin atılacağını ve kendisinin bu sorumluluğu üstlendiğini, bunun da Beşiktaş’a kalıcı hizmet olacağını sözlerine ekledi.

2010 yılında kulübe 7 milyon dolar civarında para verdiğini söyleyen Adalı, parayı geri almadığını ve onun yerine loca ve forma aldığını söyledi. Bu parayı da kur farkından dolayı TL’ye çevirdiklerini de sözlerine ekledi.

BJK TV’nin kapatılmasını istemediğini söyleyen Adalı, BJK TV için herkes kapatılsın dediğinde kendisinin kapatılmasının dediğini ifade etti. Kanalın tekrar açılması için çözümler arayacaklarını belirtti.

‘SEBA’DAN BU YANA GAYRİMENKUL YATIRIMI YOK!’

Önceliklerinin faizden kurtulmak olduğuna değinen Adalı, Efsanevi Başkan Süleyman Seba’dan sonra kulübe hiçbir gayrimenkul eklenmediğini söyledi. İlk hedeflerinin tesislerin tapusunu almak olduğunu ifade eden Adalı, projelerinin olduğunu fakat bunları somut para akışı gelmeden açıklamak istemediklerini sözlerine ekledi. Resmi imzalar atılmadan sponsor açıklayamam şeklinde sözlerine devam eden Adalı, amatör branşlar dahil tek bir sponsorla çalışacaklarını açıkladı.

'BEŞİKTAŞ DENEME TAHTASI DEĞİL'

Hakem hataları hakkında da konuşan Adalı, hatalara tepki verdiklerini belirtti fakat medya önünde yer almadıkları için taraftarın bunu göremediğini söyledi. Genç hakemlerin kariyerlerine başlama maçının büyük maçlar olmaması gerektiğini savunan Adalı, hatadan sonra verilen kararların hiçbir şeyi düzeltmeyeceğinin ifade etti. Hakemlerin kötü niyetli olduklarına inanmadıklarını söyleyen Serdal Adalı, Beşiktaş deneme tahtası haline gelmesin dedi. Adalı, hata olduktan sonra hakemin sözleşmesinin fesh edilmesinin, kendilerinin emeklerini geri getirmeyeceğini ifade ederken, diğer kulüpler gibi hakemi baskı altına almak için çıkıp konuşmak istemediklerini de sözlerine ekledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya