SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Beşiktaş Başkan Adaylı Serdal Adalı ilk kez konuştu!

FUTBOL | 12.10.2019 11:21

Beşiktaş Başkan Adaylı Serdal Adalı ilk kez konuştu!

20 Ekim'de yapılacak olan seçimli olağanüstü genel kurulda Beşiktaş Başkanı olabilmek için aday olan en son Fikret Orman yönetiminde yer alan Serdal Adalı, basın mensuplarıyla bir araya geldi ve aday olduktan sonra ilk kez açıklamalarda bulundu.

Bugün bir kahvaltıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve samimi açıklamalarda bulunan Adalı, ilk olarak Fikret Orman yönetimine nasıl girdiğini anlattı.

'FİKRET ORMAN'IN DEVAMI DEĞİLİM'

Mevcut başkan Orman'ın zamanında kendisine beraber mücadele etme teklifiyle geldiğini ve kendisinin de pusuda beklemek istemediğini açıklayan Adalı, dışarıda kalsa belki daha avantajlı olacağını, Fikret Orman'ın devamı gibi görülmemesi gerekildiğini ve 6 ay yönetimde yer alan adamın değil, 6.5 yıl sene yönetimde olan adamın ancak Orman'ın devamı olabileceğini aktardı.

Fikret Orman yönetimindeki 7 senenin mali yapılarını inceleteceğini ve kendisinin de içinde bulunduğu 6 ayın da buna dahil olduğunu söyleyen Adalı, bir hata varsa da gerekeni yapacağını açıkladı.

'SPONSORLARLA MEVCUT RAKAMLARI GÜNCELLEMEK İSTİYORUZ'

Simit ayran yiyerek maç bileti parasını biriktiren taraftarların olduğunu hatırlatan ve kulüpte yanlış işler dönmesine izin vermeyeceğini söyleyen Adalı, mevcut sponsorlarla bir toplantı yapıp takımın iyi gitmesi adına mevcut rakamları güncellemek istediklerini de kaydetti.

Beşiktaş'a gelir getirecek projelerin zorunluluğunu savunan Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, Süleyman Seba'nın Fulya'yı Beşiktaş'a kazandırması gibi, kendilerinin de Ümraniye'nin tapusunu alacaklarını yineledi.

'YÖNETİMDE ESKİ FUTBOLCULAR YER ALACAK'

Özkaynak düzenine dönüşün en önemli projeleri olduğunu sözlerine ekleyen Adalı, Beşiktaş Akademi'nin bu sene içerisinde bitirileceğini de taraftarlarına müjdeledi.

Eski futbolcularla çalışacaklarını da kaydeden Adalı, yönetim içinde yer alan kimi insanın inşaatçı, kimi insanın da eğitimci olduğunu örnek vererek futboldan anlayan isimlerle aynı yönetimde çalışmak istediklerini dile getirdi.

'QUARESMA BİR ÖYLE, BİR BÖYLE DAVRANDI'

Futbolcularına gelen herhangi bir teklifin bulunmadığının da altını çizen Adalı, transfer sezonunun son günlerinde Kasımpaşa'ya transfer olan Ricardo Quaresma'nın aslında geçen sezonun devre arasında takımdan ayrılmak istediğini, o zamanki yönetim olarak da Portekizli futbolcuya sezon sonunu beklemeleri gerektiğini söylediklerini ancak oyuncunun bir anda eşyalarını toplamaya başlayıp yine bu kararından da kısa bir süre sonra vazgeçtiğini açıkladı.

'TRANSFER YAPILACAK, GİDEN OYUNCULAR OLACAK'

Kimsenin adamı olmadığının altını çizen Adalı, mevcut başkan Fİkret Orman ile gelmediğini ve camianın içerisinde yer alan bölünmüşlük ve parçalanmışlığın bir an önce giderilmesi gerekildiğini, ve kendileri ile uğraşmaktan dışarı ile uğraşamadıklarını da itiraf etti.

Futbol takımının daha iyi olacağına inandığını da söyleyen Adalı, Ocak ayında mutlaka transfer yapılacağını, sezon başında yapılan bütçeye fazla zarar vermeden bu transferin gerçekleşeceğini ve takımdan gidecek oyuncuların da olacağını aktardı ve sözlerini tamamladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya