SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Çebi: İbra edilmemek dünyanın sonu değil, Fikret Orman kendini aklamalı!

FUTBOL | 10.01.2020 11:23

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı takımın Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

Çebi: İbra edilmemek dünyanın sonu değil, Fikret Orman kendini aklamalı!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı takımın Antalya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

AHMET NUR ÇEBİ: BEŞİKTAŞ ÇOK BÜYÜK BİR KULÜP

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi,  “Beşiktaş, çok önemli bir camia. Ayakta kalması ve sağlıklı yürüyebilmesi, hem spor kamuoyu açısından hem de Beşiktaşlılar açısından çok önemli. Bir önceki döneminde 10 milyon TL kar eden bir kurumun, bir sonraki dönemde 7 milyon TL zarar etmesi mümkün değil, bunun doğal sonucu olarak da o yönetimin ibra edilmemesi gayet normaldir! Bu zarar irdelenmeli.” ifadelerini kullandı.

“İBRA EDİLMEMEK DÜNYANIN SONU DEĞİL”

Beşiktaş eski başkanı Fikret Orman’ın ibra edilmemesi ilgili konuşan Çebi, "Yönetim kurulundaki arkadaşlar atmadıkları imza için sorumlu tutulamaz. Fikret Orman çıkıp açıklamalı, kendisi aklanmalıdır. İbra edilmemek dünyanın sonu değildir. Fikret Orman’ın soru işaretlerini cevaplamak zorundadır. Biz koltuklar için buraya gelmedik. Kendi yapacağımız bir yanlışları da bir başkalarının engelleyebilmesi için tarz ve plan hazırladık. Ben kuvvetler ayrılığıyla yönetilmenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Sorumluluktan mı kaçıyorsunuz, diyenlere; Beşiktaş'ın her şeyinden sorumluyum. Futbol A.Ş'nin başında olmamam bunlardan kaçmam anlamına gelmez.  Futbol A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi olmayan arkadaşlarımız transfer komitesi üyeliği yaptılar. Her türlü karar için başkandan imza alan arkadaşlar neden o gün sorgulamadı bunu? Biz kendimizi feda etmeye geldik, taşın altına elimizi sokmaya geldik. Sabır gösterildiği takdirde, rica ediyorum. Çok güzel bir Beşiktaş'la onları tanıştıracağız. Beşiktaş'ın şu anda ağır bir yükü var, maddi manevi her türlü sorunu çözerek yola devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TFF’DEN ALACAĞIMIZ CEVABA GÖRE TAHKİM HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ”

Başkan Çebi, VAR kayıtları ile ilgili gelen soruya, “TFF'den alacağımız cevaba göre tahkim hakkımızı kullanmak istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Başkan Çebi, futbolcuların maaşları ilgili gelen soruya, “Bugüne kadar hiçbir futbolcunun parası Beşiktaş'ta kalmadı. Limitleri aşan takımlara uygulanacak cezaları biliyorsunuz. Beşiktaş'ı böyle bir sıkıntının içine atamam. Her koyun kendi bacağından asılır. Biz şeffaf olacağız, açık olacağız, paylaşımcı olacağız. Yönetim kuruluna baktığınız zaman bu ortada.” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yönetimin yaptığı anlaşmalarla ilgili soruya Ahmet Nur Çebi, "Bugün öğleden sonra bazı arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Yapılacak olan indirim, yeni çıkan vergi kanununda aleyhimize olacak." dedi.

“FUTBOL A.Ş BAŞKANI OLARAK ERDAL TORUNOĞULLARI’NI DÜŞÜNÜYORUM”

Beşiktaş Futbol A.Ş'nin başkanı kim olacak sorusuna Ahmet Nur Çebi: "Erdal Torunoğulları'nı düşünüyorum ama onlar kendi arasında oturup karar verecekler." cevabını verdi.

“CENK BAŞKA BİR TAKIMLA ANLAŞIRSA ÜZÜLÜRÜZ”

Transfer ile alakalı sorulara cevap veren Çebi, “Abdullah Avcı ile transferi konuştum. 1-2 takviye ihtiyacımız olduğunu söyledi. Ama Beşiktaş'ın da sorunları var... O faizlerden doğan hakkımızı kullanabilirsek 1 veya 2 transfer yapmaya hazırız. Ancak aşmamız gerekiyor. Gidecek olan hiçbir arkadaşımız yok. Cenk Tosun gündeme geldi doğrudur. Maalesef bahsettiğim sorunları çözemediğimiz ve TFF'nin ağır davranması nedeniyle Cenk'e bir cevap veremedik. Bu süreç içinde Cenk başka bir takımla anlaşırsa çok üzülürüz. Futbolcularımızdan şu ana kadar 'benim maaşımı indirin' şeklinde bir talep gelmedi. Bugün bazı futbolcular ile bu konuda görüşeceğiz.” açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya