SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş: beIN Sports’u duyarlı olmaya davet ediyoruz!

FUTBOL | 17.02.2021 23:04

Beşiktaş, Galatasaray karşılaşmasının ardından sosyal medyada paylaşılan videonun kaldırılmasından dolayı beIN Sports’a tepki gösterdi.

Beşiktaş: beIN Sports’u duyarlı olmaya davet ediyoruz!

Beşiktaş, Galatasaray derbisinin ardından sosyal medya hesabında bir paylaşım yapmıştı. Ardından siyah-beyazlıların bu paylaşımı, beIN Sports’un telif başvurusu sebebiyle Twitter tarafından erişimden kaldırılmıştı.

Beşiktaş, bu gelişmelerin ardından yayıncı kuruluş ile yapılan görüşmelere ve aradan geçen sürece ilişkin bir açıklama yayınladı ve beIN Sports’u camiaların hassasiyetlerine karşı dikkatli ve duyarlı olmaya davet etti.

İşte Beşiktaş tarafından yapılan o açıklamanın tamamı:

“beIN Sports’un başvurusu sonucunda Twitter’dan kaldırılan video paylaşımımız hakkında;

“Futbol A Takımımızın Süper Lig’in 19. haftasında Galatasaray’ı 2-0 mağlup ettiği maçın ardından resmi sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız, yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından beğenilen ve yoğun etkileşim alan video paylaşımımız, Süper Lig’in yayıncı kuruluşu beIN Sports’un telif başvurusu sebebiyle sosyal medya paylaşım platformu Twitter tarafından erişime kapatılmıştır.

Yayın hakları sözleşmesine uygun ve kulüplere tanınan sürelere bağlı kalınarak hazırlanmış, yayınlanmadan önce yayıncı kuruluşun ilgili birimi tarafından onayı alınmış video paylaşımımız için beIN Sports yetkilileri ile yaptığımız görüşmede tarafımıza verilen cevap, paylaşımın “Sehven” yapılan başvuru sonucu Twitter tarafından yayından kaldırıldığı olmuştur.

Sehven de olsa Camiamıza yapılan yanlış nedeniyle mecraları aracılığıyla özür dilemesini beklediğimiz yayıncı kuruluş, bu beklentimize karşılık vermediği için tarafımızca işbu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

“Sehven” açıklamasına rağmen gerekeni yapmamalarını anlayamadığımız beIN Sports’u, tarafsızlık ilkesi ile yayın yapıp yapmadıklarını sorgulamamamız için camiaların hassasiyetlerine karşı daha dikkatli ve duyarlı hareket etmeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla, Beşiktaş JK.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya