SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş kulübünden Fikret Orman'a büyük şok!

FUTBOL | 09.01.2020 12:36

Beşiktaş Genel Kurulu'nda Fikret Orman yönetimi ibra edilmedi.

Beşiktaş kulübünden Fikret Orman'a büyük şok!

Bugün gerçekleşen Beşiktaş Kulübü Genel Kurulu'nda Fikret Orman ve başkanlığındaki yönetim, 01.06.2018-31.05.2019 tarihlerini kapsayan dönemde oy çokluğuyla ibra edilmedi. A.Ş. yönetim kurulu üyelerinin tek tek ibra edildiği, ancak yalnızca başkan Fikret Orman'ın ibra edilmediği öğrenildi. Kararın Fikret Orman'a yönelik bir tepki kararı olduğu öngörülüyor. 

FİKRET ORMAN İBRA EDİLMEYİNCE NE OLACAK? HUKUKİ SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Önümüzdeki günlerde Fikret Orman'ın ibra edilmeme sebebi net biçimde açıklandıktan sonra eski Beşiktaş başkanı, prosedür gereği kendini savunmak adına BJK Dernek Yönetim Kurulu'na dava açacak. Şirketin %51 sahibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği olduğu için Fikret Orman eski A.Ş. başkanı olarak kendini savunacak. Mahkemenin sonucuna göre de karar hukuksal bir zemine oturtulmaya çalışılacak. Beşiktaş futbol A.Ş. Ssermaye Piyasası Kurulu'na bağlı olduğu için Sermaye Piyasası Kurulu, A.Ş. yönetiminden yeni bir rapor ve bu kararın gerekçelerini isteyecek.

AHMET NUR ÇEBİ'DEN BEKLENEN KARAR

Öte yandan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Futbol Yatırımları'nın başkanlığını bıraktı. Olağanüstü seçimden sonra borsa şirketinin de başkanlığını yürüten Çebi, bu kez aynı koltuğu almadı.

KULÜP FİKRET ORMAN'A DAVA AÇACAK

Kulüp derneğinin, Fikret Orman ve yönetiminin ilgili dönemde yaptığı 305 milyon 711 bin 408 Türk Lirası zararı tazmin etmek için siyah beyazlıların eski başkanına dava açması bekleniyor. Beşiktaş'ın özellikle son iki sezondur düştüğü zor durumun faturasını Fikret Orman'a kesen birçok ismin, tepki olarak ibraya karşı oy kullandığı öğrenildi.

FİKRET ORMAN NEDEN İSTİFA ETTİ?

Beşiktaş'ta Yıldırım Demirören'in ardından 7 yıl önce başkanlığa seçilen Fikret Orman, siyah beyazlılarla çalkantılı bir süreç geçirdi. Siyah beyazlılara ilk geldiğinde altyapıya yönelip tasarrufa giden Orman, futbol takımının başına Şenol Güneş'i getirdi ve sonrasında kazanılan 2 şampiyonlukla beraber siyah beyazlıların 3. yıldızı takmasında öncü oldu.

FİKRET ORMAN NEDEN İBRA EDİLMEDİ?

Kulübün maddi tablosunu da oldukça düzelten Fikret Orman ve kurmayları, özellikle son iki yıldaki çöküşü ise bir türlü engelleyemedi. Orman göreve geldiğinde 570 milyon Türk Lirası olan borç an itibarıyla 2.6 milyar Türk Lirası'na ulaştı ve bu durum camia içinde büyük tepki topladı. Sürecin sonunda da Beşiktaşlı üyeler, kulübün en parlak dönemlerinden birini yaşatan Fikret Orman'a bir nevi tepki göstererek ibra etmedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya