SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş: Hukuki süreç devam etmektedir!

FUTBOL | 24.03.2021 17:39

Siyah-beyazlılar, UEFA’nın önceki dönemlere ait vadesi geçmiş borçlara ilişkin verdiği yaptırım kararına yönelik bir açıklama yayınladı.

Beşiktaş: Hukuki süreç devam etmektedir!

Geçtiğimiz saatlerde UEFA, 30 Eylül 2020 tarihinde süresi dolan ödemeyi gerçekleştirmemesi nedeniyle Beşiktaş'ın 2021-2022 sezonunda UEFA organizasyonlarında yer alması halinde elde edeceği gelirin yüzde 15'ine el koyulacağını açıklamıştı.

Beşiktaş ise konuya ilişkin bir açıklama yayınladı ve kararın henüz kesinleşmediğini, ayrıca CAS’a gitme hakkının da mevcut olduğunu belirtti.

Siyah-beyazlı kulüpten konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklama şu şekilde:

"UEFA CFCB Adjudicatory Chamber (UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu - Yargı Komisyonu) tarafından Şirketimize tebliğ edilen karar göre; Şirketimizin UEFA Financial Fair Play Regülasyonunun vadesi geçmiş borçlara ilişkin hükümlerini ilgili süreler içinde yerine getirmediği, bu sebeple de 2021/2022 UEFA gelirlerimizin 15%'ine el konulacağını, ancak 30.09.2020 itibariyle tespit edilmiş olan vadesi geçmiş borçlarımızı 30.06.2021 tarihine kadar ortadan kaldırdığımız durumda ilgili yaptırımın uygulanmayacağı bildirilmiştir.

Anılan borçların, kararda ifade edildiği gibi vadesi geçmiş borç olmadığı yönündeki iddiamız ile ilgili hukuki süreç devam etmektedir.

Buna ek olarak, kararda da belirtildiği üzere, karar henüz kesinleşmemiş olup CAS'a gitme hakkımız bulunmaktadır. Konuya ilişkin değerlendirmelerimiz sürmektedir."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya