SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş ile yollarını ayıran Ruiz’e Galatasaray kancası

FUTBOL | 17.07.2020 22:24

Galatasaray'ın, geçtiğimiz günlerde Beşiktaş'la sözleşmesini fesheden Victor Ruiz ile görüştüğü iddia edildi.

Beşiktaş ile yollarını ayıran Ruiz’e Galatasaray kancası

Beşiktaş ile 4 aydan fazladır maaşını alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı fesheden Victor Ruiz’in menajeri Galatasaray ile görüşmelere başladı. Haber Global’de yer alan habere göre; menajerine İstanbul’da kalmak istediğini belirten İspanyol futbolcu ile sarı-kırmızılı ekibin ilerleyen günlerde transferin gerçekleşmesi için adımlarını hızlandıracağı belirtildi.

MAAŞINI ALAMADIĞINI DİLE GETİRDİ

31 yaşındaki deneyimli futbolcu sözleşme feshinden sonra yaptığı açıklamalarda, pandemi öncesi 4 aydan fazla maaşını alamadığını, her gün üst düzey antrenman yapıp maçlarda üst düzey performans sergilemek için elinden geleni yaptığını, ancak temsilcilerinin kulüp ile yaptığı görüşmelerde bir sonuca varılamadığı için bu yola karar kıldığını dile getirmişti.

Siyah-beyazlılar, salgın öncesi Ruiz’in tüm ödemelerini yaptıklarını ancak pandemi sonrası olan ödemeler için oyuncunun kendileriyle masaya oturmaya yanaşmadığını ifade etmişti.

BEŞİKTAŞ’TA VICTOR RUIZ SORUNU…

Sezon başında Villarreal’den 2.5 milyon Euro bonservis ödenerek alınan İspanyol stopere 3 yıllık anlaşma karşılığında senelik 1.8 milyon Euro maaş verilecekti. Bu doğrultuda FIFA’nın, Beşiktaş cephesinin aleyhine bir karar alması halinde Ruiz’e önümüzdeki 2 yıl da dahil olmak üzere ödenmesi gereken tüm paralar verilecek. Bu durumda siyah-beyazlı yönetim, bonservisiyle aldığı ve yaklaşık 1 sene sonra serbest kalan tecrübeli oyuncu için kasasından toplamda 7.9 milyon Euro çıkarmış olacak. Ayrıca kulübün bu futbolcunun maaşını zamanında ödemediği gerekçesiyle FIFA tarafından transfer yasağı ya da benzeri bir ceza alması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya