SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş: Harcama limitimiz olması gerekenden çok daha düşük

FUTBOL | 31.12.2019 16:03

Beşiktaş: Harcama limitimiz olması gerekenden çok daha düşük

Beşiktaş Kulubü, TFF’nin resmi sitesinden yayınladığı 2019-2020 sezonu Takım Harcama Limitleri hakkında açıklama yaptı.

BEŞİKTAŞ: TAKIM HARCAMA LİMİTLERİ GERÇEKLEKLERİ YANSITMIYOR!

Beşiktaş kulübünün yazılı olarak yaptığı açıklamada, “TFF’nin yaptığı açıklama ile 2019-2020 sezonu Takım Harcama limitleri dikkate alındığında, kulübümüzün Lisans Talimatı ile uyumlu olmadığı görülmektedir. 31 Aralık 2019 tarihinde açıklanan Takım Harcama Limitine ilişkin finansman giderleri, gerçeklerini hiç yansıtmayan 31.5 % faiz oranı ile hesaplanmış olup, Takım Harcama Limitimizin olması gerekenden çok daha alt seviyelerde olmasına sebep olmuştur. Bundan dolayı takım planlaması önemli ölçüde sekteye uğratmıştır. Hesaplamalarda kullanılan 31.5 % faiz oranının tüm ülke kurumlarına açıklanması gerekmektedir. Hızlıca ve anlık tepkilerden hareketle alınmış bu yanlış kararın kabulü mümkün değildir. TFF ve ilgili kurulları, haksız rekabete sebebiyet verecek davranışlarda bulunamazlar. Aleyhimize alınan bu kararın düzeltilmesi için TFF’yi ve ilgili birimlerini göreve davet ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.
AHMET NUR ÇEBİ’DEN YENİ YIL KUTLAMASI

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi yaptığı açıklama ile Beşiktaş’ın 2020 yılındaki hedeflerini açıkladı ve siyah beyazlı takımın taraftarlarının yeni yılını kutladı.

Çebi, “Beşiktaşımız için 2019 yılı, büyük bir değişimin de başlangıcı oldu. Ulaşılabilir, şeffaf ve çalışkan yönetim hedefiyle geldiğimiz bu şerefli görevde ikinci ayımızı doldururken, Beşiktaşlılara ve tüm spor kamuoyuna verdiğimiz sözler doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yönetim Kurulu’nda yer alan tüm arkadaşlarımla birlikte, mevcut sorunlarımızın çözümü ve geleceğin Beşiktaş’ının planlamasına yönelik gece gündüz çalışıyoruz. Çalışmalarımızda önceliğimiz, her zaman sözünü verdiğimiz şeffaflık ve ulaşılabilirlik oldu. Bu süreçte en büyük destekçimiz olan büyük Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. 2020 yılının her şeyden önce Türk sporunun her anlamda pozitif geliştiği bir yıl olmasını diliyorum. Sporcu yetiştiren, altyapıya önem veren, olimpiyatlarda başarılı sporcular yetiştiren bir camianın oluşması hepimizin ortak çabasıyla mümkün olacak. Türk spor camiasının ilk ve lokomotif kulübü Beşiktaş’ın bu dönüşümde üzerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğunu belirtmek isterim. Yeni yılda da atacağımız her adımda Beşiktaşlılık duruşundan taviz vermeden, her alanda başarının artmasını hedefleyeceğiz. Her branşta, “Şerefinle oyna hakkınla kazan” felsefesi ile hareket eden; haksızlıklar karşısında dimdik duran, hakkını sonuna kadar arayan, ayrıcalık değil adalet peşinde koşan bir Beşiktaş olacak. Her koşulda desteğini esirgemeyen büyük Beşiktaş taraftarı, bu süreçte yine en büyük gücümüz olacak. 2020’de öncelikli hedefimiz kulübün finansal yapısını düzeltmek olacak.” dedi.

Sözlerine devam eden siyah-beyazlı kulübün başkanı Çebi, “Bunu yaparken de Beşiktaş değerlerine sonuna kadar sadık kalacağız. Kulübün finansal yapısını düzeltirken sportif hedeflerden de asla taviz vermeyeceğiz. Beşiktaş’ı her branşta hak ettiği şampiyonluklara taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım, yola çıktığımız ilk günden bu yana hesabını veremeyeceğimiz tek bir iş yapmadık; yapmayacağız. Geçmişe yönelik olarak da Beşiktaş’ın son 10 yılının denetlenmesini sağlayacağız. Bağımsız uzmanların yürüttüğü bu süreç tamamlandığında, denetim raporlarını kamuoyuyla paylaşacağız. Artık her yönüyle açık, net, şeffaf bir Beşiktaş göreceksiniz. Beşiktaş’ın en büyük gücü olan taraftarımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bu süreçte, tüm camiamızı Beşiktaş’a destek olmaya davet ediyorum. Bu dönüşümü sizin desteğinizle gerçekleştirebiliriz. 2020 yılının Beşiktaşımızın vazgeçilmez değerlerinin yeniden ön plana çıktığı bir yıl olmasını temenni ediyorum. Tüm Beşiktaşlılara sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim.” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya