SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş'ta 'Vida'ları sıkma vakti

FUTBOL | 23.05.2020 12:26

Gelecek sezon sil baştan kadro kurmayı planlayan Beşiktaş, takımın yüksek maaşlı isimlerinden birisi olan Domagoj Vida ile yollarını ayırma kararı aldı.

Beşiktaş'ta 'Vida'ları sıkma vakti

Beşiktaş, yeni sezon yapılanmasında ciddi bir maliyet azalışına gitmeyi planlıyor. Önümüzdeki sezon için takım bütçesini 35 milyon Euro'ya düşürmek isteyen siyah-beyazlılar, yılda 3 milyon Euro gbi bir kazancı olan Domagoj Vida'yı satma kararı aldı.

Yeni sezonda bütçeyi düşürmek isteyen Ahmet Nur Çebi ve yönetimi, yüksek maaşlı isimlerle yollarını ayırmak için düğmeye bastı. Bu konudaki ilk ciddi hamlesini yapan Kara Kartal, Vida'yı gönderecekler listesinin en başına yazdı. Hırvat stoperin menajeriyle geçtiğimiz günlerde temasa geçen yönetim, oyuncuyu yeni sezonda düşünmediklerini ve kendisine kulüp bulmaları aktarıldı.

Siyah-beyazlı yönetim, Domagoj Vida'dan oldukça memnun olduklarını, yaşanan pandemi süreci sonrası yaşanan ekonomik sıkıntıların bu ayrılığa zemin hazırladığını oyuncunun temsilcisine iletti. Bu durumda 3 milyon Euro gibi bir ücreti ödeyebilme durumlarının olmadığı karşı tarafa açık bir dille aktarıldı. Bu sezon Beşiktaş formasını 25 kez terleten Hırvat stoper, 4 kez rakip fileleri sarsma başarısı gösterdi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya