SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş'ın kayıp emlakları hakkında flaş açıklama

FUTBOL | 25.02.2020 17:48

Mesut Urgancılar, DKY İnşaat'tan alınan 11 dairenin kayıp olduğunu açıklamıştı. Firma yetkilisi, kayıp emlaklar hakkında flaş bir açıklama yaptı.

Beşiktaş'ın kayıp emlakları hakkında flaş açıklama

Beşiktaş'ta yapılan son olağan genel kurul, oldukça dikkat çekmişti. Başkan Ahmet Nur Çebi, selefi Fikret Orman hakkında yaptığı sert açıklamalarla gündem olurken siyah-beyazlıların divan kurulu yöneticilerinden Mesut Urgancılar, şok bir iddiayı kamuoyuyla paylaştı.

Urgancılar, 2017'de Kağıthane'de DKY İnşaat'tan alınan 11 dairenin kayıp olduğunu dile getirip hukuki sürecin başladığını açıklamıştı.

"BEŞİKTAŞ'A ZARAR VERMEYİZ"

Ajansspor'dan Erdal Cömert'in haberine göre, 2017'de 7,5 milyon TL ödenerek satın alınan daireler hakkında önemli bilgilere ulaştı. Siyah-beyazlı camianın yüreğine su serpen açıklamalar yapan DKY İnşaat'tan bir üst düzey yetkili, "Beşiktaş'a zarar vermek istemeyiz.

Zaten hakkımızdaki iddialar da asılsız. Sözleşme; bizde, noterde ve siyah-beyazlılarda zaten mevcut. Buna rağmen dairelerin ortada olmadığını iddia edip ayıplı mal olduğunu belirtmek oldukça üzücü.

"AÇIKLAMALAR HİÇ DE HOŞ OLMADI"

Ticari gururumuzun hiçe sayılması hiç de hoş olmadı. Önce görüşmelerimizi 10 daire üzerinden yapmıştık. Beşiktaş'ın ülkemize yaşattığı gururların ardından bizim de bir katkımız olsun dedik ve 1 daire de biz ekledik ve sayıyı 11'e çıkardık.

Kimse korkmasın... Beşiktaş'ın daireleri burada... Ne zaman isterlerse tapularını çıkarabilirler" ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ ÇEKLERİN TAMAMINI ÖDEDİ"

Endişe edilecek bir durumun olmadığı belirten yetkili, "Büyük projeler, finans kurumlarının kredisi ile yapılır ve ipotek konur. Mal sahipleri ödemelerini bitirdiğinde; ipotek kaldırılır.

Beşiktaş bize verdiği çekleri, zamanında olmasa bile tamamını ödedi. 2020'de oturulur duruma gelecek. Dairelerin iç inşaatları tamamlanmak üzere. Beşiktaşlılar'ın  içleri rahat olsun. Keşke yöneticiler, önce sözleşmeye baksalardı. O zaman bu kadar endişe etmezlerdi" şeklinde konuştu.

DAİRELER ZAMANINDA TESLİM EDİLMEDİ

Bu arada 2019'da teslim edilmesi gereken 11 daire, hala siyah-beyazlılara verilmedi. Bu gecikmeden ötürü Kara Kartal, elindeki sözleşmeye dayanarak kaybının telafisini isteyebilir. İster para ister daire...

Söz konusu dairelerin neden alındığını Beşiktaş'ın eski başkanı Fikret Orman 29 Mart 2017'de düzenlenen bir imza töreninde açıklamıştı.

Çok fazla oyuncularının olduğuna dikkat çeken Orman, "Yurt dışından gelen isimlerin evlerinin kirasını ödüyoruz ve oldukça yüksek meblağlar tutuyor. Artık bu ücretleri ödemek istemiyoruz. Bundan sonra alacağımız bu dairelerde; kendi oyuncularımız oturacak" ifadelerini kullanmıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya