SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş'ı şampiyon yapan telefon! Kartal Yiğit anlattı...

FUTBOL | 23.05.2021 15:06

Mustafa Denizli ve Bilic ile görüşüldüğü iddiaları vardı. İşte o esnada Sergen Yalçın, aslında sürekli görüştüğü bir isimden sürpriz bir telefon alarak geleceğine adeta yön verdi.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Beşiktaş'ı şampiyon yapan telefon! Kartal Yiğit anlattı...

Kimselerin sezon başında şampiyonluk şansı vermediği Beşiktaş, 2020-2021 sezonunda ipi iyi futbolla göğüsledi. Birkaç gün sonra da Türkiye Kupası’nı müzesine götüren Kara Kartal, büyük bir başarıya imza attı. Siyah-beyazlıların şampiyonluk yolunda yaşadıkları, kimselerin bilmediği önemli olayları Kartal Yiğit kaleme aldı.

Ligin başında kimsenin şans tanımadığı Beşiktaş, 2020/2021 sezonunu belki de mucizevî bir şekilde şampiyon olarak tamamladı. Hakikaten pandemi nedeniyle her şeyin altüst olduğu bir dönemde, mütevazı sayılan bir kadro ve bütçe ile bu başarıyı sağlayan Sergen Yalçın ve Başkan Ahmet Nur Çebi'yi kutlamak gerek. Bu başarıda tabii ki saha içi her zaman önceliklidir, bu nedenle Sergen hocanın emekleri ve sıkıntıları ön plana çekilmelidir.  Kadroyu inciğine kadar kullanan, eldekinden en iyisini yaratmaya çalışan Sergen Yalçın’ın çabası takdire şayandır.

İLETİŞİM SINIFTA KALDI

Özellikle ligin bitimine sayılı haftalar kala stres ve adrenalinin tavan yaptığı anlarda Beşiktaş İletişim Komitesi; daha doğrusu Başkanın danışmanları, maalesef ki bu zorlu süreci iyi yönetemedi. Başkan danışmanının iletişimden gelmemesi Ahmet Nur Çebi'nin yanlış yönlendirilmesine sebep oldu. Özellikle Galatasaray derbisi öncesi yapılan açıklamalar ters tepti. Umarız Sayın Başkan bundan gerekli dersi çıkarır ve yeni dönemde bu tür tuzaklara düşmez!

NELER YAŞANDI?

Şampiyonlukların hikâyelerini yazmak adettir. Özellikle yazılı basında çalıştığımız dönemlerde ortalama 3-4 gün süren yazı dizileri hazırlardık. Şimdi de burada kısa bir sörf yaparak Kartal’da bütün sezonun yaşananlarını kısa bir şekilde özetleyelim...

SORUNLU İSİM İSTEMEDİ

Beşiktaş’ın başına ilk geldiğinde sorunlu isim istemediğini yönetime bildirdi. Özellikle Caner Erkin'in hareketleri Sergen Yalçın'ı kızdırıyordu. Hatta Caner'i idmandan kovdu. Ertesi gün Caner, Sergen Yalçın'dan özür dilemeyip antrenmana çıkınca ipler o an koptu. Bunun üzerine Yalçın, Caner'in üzerini o gün silerek; "takımın huzurunu bozan kim olursa olsun gider" mesajı verdi.

"TOPLAYIN BAVULLARINIZI”

Sergen Yalçın’ın, Beşiktaş’ın başına geçtiği ilk haftalarda medyaya sızmayan bir olay yaşandı. Yalçın, bir gün yardımcılarının kendilerine gelerek, "bize verilecek prim sistemi değişmiş. Normalde tam almamız gereken prim yarı yarıya düşmüş" şeklinde şikâyette bulununca Yalçın, küplere binerek; "toplayın bavullarınızı gidiyoruz" diyerek yardımcılarına sahip çıkarken, olayın  daha sonra yönetimin araya girmesiyle tatlıya bağlandığı ortaya çıktı.

HANGİ TELEFONA ŞAŞIRDI?

Sezona Avrupa'dan elenerek kötü bir başlangıç yapan ve işler istediği gibi gitmeyen Sergen Yalçın için bir ara çanlar çalmaya başlamıştı. Hatta ilk yarıdaki Başakşehir ve Fenerbahçe maçlarının kaybedilmesi halinde hoca ile yolların ayrılacağı hatta Mustafa Denizli ve Bilic ile görüşüldüğü iddiaları kuvvetlenmişti. İşte bu sıralarda Sergen Yalçın, aslında sürekli görüştüğü bir isimden sürpriz bir telefon alarak geleceğine adeta yön verdi. Arayan Türk futbolunun önemli isimlerinden Mustafa Denizli idi. Denizli, belki de bazı şeyler duyduğu ya da hissettiği için çok sevdiği Sergen'i uyararak çeşitli tavsiyelerde bulundu. Ardından Sergen Yalçın ve Beşiktaş, iki önemli maçı da alarak adeta yeniden doğup çıkışa geçti ve yolların ayrılma ihtimali de ortadan kalkmış oldu.

EZBERLERİ BOZDU

Sergen Yalçın, takım içinde eskiye dayanan bazı ezberleri de bozdu. Daha öncesinden çok sık ve uzun yapılan analizlere son verildi. Yalçın, sadece maç öncesi kampta 25 dakikalık kısa ama detaylı bir toplantı ile takımını maçlara hazırlıyordu. Bu, oyuncuları da mutlu etti. Böylece canları  çok sıkılmıyor, daha çok kendilerine vakit ayırıyorlardı. Yalçın, özgüveni aşılayarak oyuncularıyla arasındaki bağı kurdu. Herkese nasıl yaklaşacağını bildi. Ne çok yakın ne de uzak durarak kendisine saygı ve sevgi duyulmasını sağladı. Maç öncesi motive edici konuşmalarıyla öne çıktı.

"NEYE AĞLIYORSUNUZ?”

Ligin sonlarına doğru aradaki farkı açmasına rağmen Galatasaray ve Karagümrük maçlarında bu arayı kapattırarak strese giren siyah-beyazlılarda, Karagümrük karşısında alınan yenilgi bir anda moralleri tersine çevirmişti. Artık herkes Beşiktaş'ın şansını düşürdüğünü söylerken, hatta Karagümrük sonrası saha içinde başta Rosier olmak üzere oyuncuların ağladığını görünce, "Neye  ağlıyorsunuz? Yeter ki siz benim dediklerimi yapın, böyle olursa şampiyon biziz"  diyerek özgüveni sağladı.

"BİZ SİSTEM TAKIMIYIZ"

Aboubakar'ın olmamasıyla sıkıntıya giren Beşiktaş’ta bir gün tesiste Başkan Ahmet Nur Çebi ile görüşen Sergen Yalçın, "başkanım herkes Aboubakar'a takmış kafayı . Yahu olsa ne olur olmasa ne olur? . Biz sistem takımıyız, ben bu kadar takmıyorum" diyerek takımına olan inancını dile getirdi.

VE SON HAFTA

Evet onca avantaja rağmen şampiyonluğu son maça taşıyan ve inanılmaz bir heyecan yaşatan siyah-beyazlılarda, Göztepe maçı öncesi kampta herkes büyük bir baskı içindeydi. Çoğu oyuncunun o gece gözüne uyku giremezken iş tekrar Sergen Yalçın’a düştü. Yalçın'ın stres içindeki oyuncularının odalarını ziyaret edip moral verdiği ve "Siz bırakın Galatasaray maçını. Kulaklarınızı tıkayın. Galatasaray 3-5 atmış o bizim işimiz değil. Bizim işimiz kendi maçımız, göreceksiniz; yenelim, gerisi önemli değil. Kendi oyunumuzu oynayalım yeter. Ha biz olamadık onlar olursa da tebrik ederiz. Ama biz olacağız" diyerek ne kadar rahat olduğunu da gösterdi. Ve Beşiktaş böylece 16. şampiyonluğuna İzmir’de ulaşırken, bir bakıma genç hocasının da dedikleri çıkmış oldu.

KARTAL YİĞİT

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya