SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaşlı futbolcuların koronavirüs endişesi

FUTBOL | 25.03.2020 17:14

Fenerbahçe ve Galatasaray'dan bazı isimlerin koronavirüse yakalandıklarını gören Beşiktaşlı futbolcuları endişe sardı.

Beşiktaşlı futbolcuların koronavirüs endişesi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisine alan koronavirüs, spor dünyasını da olumsuz etkiledi. Geniş bir coğrafya yayılan virüs; futbol, basketbol, voleybol, boks, tenis, atletizm yani tüm spor faaliyetlerini durdurdu.

NBA'de, Euroleague'de, Serie A'da, La Liga'da, Serie A'dan ve diğer organizasyonlarda birçok isim bu vakaya yakalandı. Ne yazık ki; burnumuzun ucuna kadar gelen virüs sporcularımıza da sıçradı.

Fenerbahçe'nin futbol ve basketbol takımlarından isimlerin yanında, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve İkinci Başkanı Abdurrahim Akbayrak da vakadan nasibini aldı.

Ezeli rakiplerinde rastalanan virüse karşı önlemlerini sıklaştıran Beşiktaş, alelacele oyuncularını teste soktu. 26. haftada; oynanan Galatasaray derbisinden sonra önlemlerini alan ve oyuncularına izin veren siyah-beyazlı ekip dün de tüm takıma tetkikler uygulattı.

Bu arada basında; lig ertelecek ya da play-off oynatılacak iddiaları yer alsa da yönetim, oyuncularının kondisyonlarını kaybetmemeleri adına hepsine antrenman malzemeleri gönderip teknik ekibin verdiği program dahilinde çalışmalarını istedi.

Asıl dikkat çekici konu ise, spora da bulaşan koronavirüs tehdidi, siyah-beyazlı futbolcular üzerinde karamsar bir tablo oluşturdu. Test için bir araya gelen oyuncu grubunun ortak görüşü; ligin bundan sonraki bölümünün oynanmaması yönünde... Kendi aralarında konuşan futbolcular, konuyu hocaları Sergen Yalçın'a da açtı.

Belirsizliğin bir an önce çözülmesini isteyen oyuncular, Yalçın'a; "Bu işin kısa vadede çözülmesi zor. Bu işin tadı kaçtı. Fenerbahçe ve Galatasaray'dan bazı isimlere bulaşmış. Hepimiz tedirginiz.

İki ay sonra sahaya indik; başlamayacağının garantisi var mı? Rakip oyuncularla sürekli yüzyüze olacağız. İçimizin rahat olması için bu sezon oynanmamalı. Yeni sezonda da artık ne olacaksa ona göre bir çare bulunmalı" ifadelerini kullandılar.


KARTAL YİĞİT ÖZEL HABER

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya