SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş’ta 6 futbolcu indirimi kabul etmedi

FUTBOL | 30.04.2020 10:50

Beşiktaş, mali kriz nedeniyle futbolcularıyla olan sözleşmelerde indirime gitmeyi düşünürken; 6 futbolcu bu teklife sıcak bakmadı.

Beşiktaş’ta 6 futbolcu indirimi kabul etmedi

Koronavirüs ve daha önce yaşanan borç krizinden ötürü finansal anlamda sıkıntılar çeken Beşiktaş Jimnastik Kulübü, tasarruf çalışmalarına başladı. Bu bağlamda Beşiktaş Yöneticileri, futbolcularıyla maaş indirimi konusunda görüşmeler gerçekleştirdi. Takvim’de yer alan habere göre; görüşmelerden olumsuz sonuç olan siyah-beyazlılarda, 6 futbolcu maaş indirimi teklifine sıcak bakmadı. İndireme sıcak bakmayan futbolcuların yıllık maliyeti ise 12.5 milyon Euro.

ÇEBİ RESTİ ÇEKTİ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulüpte maaş indirimini kabul etmeyen futbolculara, “Ya kesintiye gidecekler ya da buradan ayrılacaklar” ifadelerini kullandı. Kara Kartal’da Vida yılda 3, Ljajic 2.2, Lens ve Oğuzhan Özyakup ise 2 milyon Euro kazanarak kulüpte en çok maaş alan futbolcular olarak başı çekiyor. Siyah-beyazlılarda aynı zamanda, Ruiz 1.8, Roco da 1.5 milyon Euro kazanıyor. 6 futbolcu toplamda 12.5 milyon Euro alırken, bu yüksek rakam; maddi külfeti arttırdı.

KRİZ BÜYÜYEBİLİR

FIFA’nın futbolculardan yıllık indirim konusunda bir kararı olmazken, bu durum başkan Çebi’nin futbolculardan kesinti isterken yasal bir dayanağa gitmemesinden ötürü kriz yarattı. Kulüpteki 6 futbolcu, indirime sıcak bakmadı. Siyah-beyazlılarda kalan diğer bir kısım ise, ancak yüzde 10’luk bir kesintiye gidebileceğini açıkladı. İndirime sıcak bakmayan futbolcular, geri adım atmadığı takdirde satılamazsa kriz büyüyebilir.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya