SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş'ta FEDA diyecek oyuncular kimler?

FUTBOL | 05.11.2019 10:53

Beşiktaş'ta FEDA diyecek oyuncular kimler?

Adeta kabus gibi başlayan sezonun ardından gelen başarılı sonuçlarla rahatlayan, yönetimdeki belirsizlikten Ahmet Nur Çebi'nin başkanlığa oturmasıyla kurtulan Beşiktaş hem sahada hem de ekonomik olarak çıkışa geçmekte kararlı. 

Siyah-beyazlıların çiçeği burnunda yönetimi ilk olarak futbolculara alacaklarını ödeyerek Futbol Futbol Federasyonu'na 'borcu yoktur' yazısını gönderildi. 

YÖNETİMDE İLK İŞ KAYNAK YARATMAK

Galatasaray derbisinde alınan zafer ile birlikte Antalya karşısında elde edilen galibiyetle çıkışını sürdüren siyah-beyazlılarda yüzler gülerken yönetimin şu an 1 numaralı gündem maddesi kaynak bulmak. Beşiktaş'ta Çebi ve ekibi için ocak ayının kritik bir önemi var. Ocak ayına kadar öncelikle 100 milyon TL kaynak bulmak zorunda olan Kartal devre arası Abdullah Avcı'nın vereceği listeye göre transfer yapacak ve sözleşmesi bitecek oyuncularla da masaya oturacak. 

3'ÜNÜN BU SEZONKİ YILLIK ÜCRETİ 7.3 MİLYON EURO

Ancak yönetimin ocak ayına kadar yapılacaklar listesinin ilk sırasında yüksek ücret alan futbolcuların maaşlarında indirim yapılması var. Burada öne çıkan isimler Domagoj Vida, Jeramain Lens ve Oğuzhan Özyakup. 

Sözleşmeleri 2022 sezonunun sonunda bitecek bu isimlerin içinde en yüksek ücreti alan isim 3 milyon Euro'luk garanti ücreti ile Vida. Lens'in bu yılki yıllık ücreti de 2 milyon 300 bin Euro. Oğuzhan Özyakup da net 2 milyon Euro ücret alıyor.

Bu futbolcularla masaya oturacak olan siyah-beyazlılar 'FEDA' diyerek maaşlarında indirime gitmelerini talep edecek. 

TECRÜBELİ OYUNCULARA YENİ SÖZLEŞME ÖNERİLECEK

Bu arada sözleşmeleri sezon sonunda bitecek Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Burak Yılmaz ile de 1'er yıllık yeni mukavele için görüşme yapılacak.

ÇEBİ '2. BİR FEDA'YI KALDIRIR MI BİLMİYORUM' DEMİŞTİ

Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi seçimden önce 'FEDA' ile ilgili yöneltilen sorulara kulübün ikinci bir 'FEDA' projesini kaldırıp kaldırmayacağını bilmediğini belirtirken göreve gelip hesaplara baktıklarında yapılması gereken bir şey varsa yapacaklarını ifade etmişti.

Çebi ayrıca kendilerine göre söylemler içinde olmayacaklarını, gerçeklerin içine girerek yapılması gereken neyse onu uygulayacaklarını vurgularken "Bu başka bir şey mi ya da FEDA mı olur onu şu anda bilemiyorum. Şeffaf ve açık olacağız. Geldiğimde bakıp inceleyeceğim ve bunları da paylaşacağım" değerlendirmesini yapmıştı.  

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya