SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Beşiktaş'ta seçim ne zaman? Kimler aday olacak?

FUTBOL | 24.09.2019 14:29

Beşiktaş'ta seçim ne zaman? Kimler aday olacak?

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, öğle saatlerinde istifa ettiğini açıkladı. Peki Yeni seçim ne zaman olacak? Adaylar kimler?

Süper Lig 5. hafta maçında Vodafone Arena'da Başakşehir ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ta tribünlerin Başkan Fikret Orman'a büyük tepkisi dikkat çekti. Orman, bugün düzenlediği basın toplantısında görevi bıraktığını açıkladı. 116 yıllık camia, yeni başkanını seçecek.

Beşiktaş'ta seçim ne zaman ?

Fikret Orman: "Beşiktaş'ta kan değişikliğine ihtiyaç var. Yarın olağanüstü yönetim kurulunu toplayacağım. Divan Başkanlığı ile de konuşacağım. Beşiktaş'taki görevimi bırakıyorum" şeklinde konuştu. Yarın yapılacak görüşmelerin ardından 30 gün içinde yeni seçim kararı alınması bekleniyor. Beşiktaş kulübün tüzüğünde, konuyla ilgili:

"Kulüp Başkanlığı herhangi bir nedenle boşalırsa;"

"Bir sonraki Olağan Seçimli Genel Kurul tarihine 6 (altı) aydan daha fazla bir süre kalmışsa, tüzük hükümlerine göre 30 (otuz) gün içinde Başkan ve Yönetim Kurulunun seçimi için yeni bir Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapılır. Bu durumda Olağanüstü Seçimli Genel Kurul tarihine kadar mevcut Yönetim Kurulu, İkinci Başkan yönetiminde görevine devam eder. Bu seçimle göreve gelen Bakan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin görev süresi olağan seçimli genel kurul tarihine kadardır.

Olağan Seçimli Genel Kurul tarihine 6 (altı) aydan daha az bir süre kalması durumunda ise mevcut Yönetim Kurulu, İkinci Başkan yönetiminde görev süresi sonuna kadar görevine devam eder. Bu bendde belirtilen altı aylık süre mayıs ayının son pazar gününden geriye saymak suretiyle hesaplanır."

Yeni Başkan kim olabilir ?

Kamuoyunda Beşiktaş'ın yeni başkanının kim olacağı merak ediliyor. Öne çıkan isimlerden biri yeni yönetimde kendine yer bulamayan Ahmet Nur Çebi. 

Daha önce de başkanlık için adı geçen Çebi, 'Fikret Orman aday olmazsa düşünebilirim' sözlerini sarf ettiği için başkanlık konusunda ismi en fazla öne çıkan kişi olarak dikkat çekiyor.

Bir diğer muhtemel başkan adayı ise Serdal Adalı. Daha önce Yıldırım Demirören'in yönetiminde görev alan ve son olarak  Fikret Orman'ın son dönem başkanlığında görev alan Adalı da Beşiktaş'ın yeni başkanı olabilir.

Adı geçen isimlerden birisi olan Yıldırım Demirören ise başkanlığın gündeminde olmadığını aktardı.

Beşiktaş'ta ilk aday Hürsel Tekinoktay

Beşiktaş'ta ilk başkan adayı da belli olmuşa benziyor.

İHA'ya yaptığı açıklamada Hürsel Tekinoktay, yarın gerçekleştireceği müzakerelerin ardından adaylığını koyabileceğini aktardı. Tekinoktay:

"Öncelikle yarınki toplantının sonucuna bakmak gerekiyor. Benim başkan adaylığım konusuna gelirsek, zaten 4 ay önce aday olmuş birisinin, normal olarak bu süreçte aday olması bekleniyor." dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya