SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş'ta Stefano Marrone'nin de oruç tuttuğu ortaya çıktı!

FUTBOL | 03.05.2021 17:35

Hatayspor maçı öncesinde Rachid Ghezzal'e hurma ve su getirip oruç açtıran İtalyan kondisyoner Stefano Marrone Asist Analiz'e özel açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ta Stefano Marrone'nin de oruç tuttuğu ortaya çıktı!

Beşiktaş'ın bu sezon elde ettiği başarıda en büyük pay sahiplerinden biri olan ve asist krallığında zirvede oturan Rachid Ghezzal'in Hatayspor maçı öncesi ısınırken orucunu açması sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Cezayirli futbolcuya o esnada hurma ve su getiren Stefano Marrone ise konuyla ilgili olarak Asist Analiz'e özel açıklamalarda bulundu.

Nevio Scala döneminde de Müslüman olmadığı hâlde Ramazan ayında oruç tutarak oyuncuların fiziki durumlarının bundan nasıl etkilendiğini anlamaya çalışan İtalyan kondisyoner muhabirimiz Kartal Yiğit'e şunları söyledi:

"Beşiktaş'a Scala döneminde ilk kez geldiğimde oruç tutmuştum ve sen de zaten bunu haber yapmıştın. Ben Müslüman değilim ama o dönem oruç tutan futbolcuların bundan nasıl etkilendiğini görmek için Ramazan'da ben de oruç tuttum. Tabii ki uzun günlerde ve sıcak havalarda etkilenme oluyordu. 

Ancak oyuncular, o dönemde olduğu gibi şimdi de ruhen arındıklarını, manevi olarak kendilerini güçlü hissettiklerini ve fiziki gerilemeyi Allah'ın verdiği güç ile kapattıklarını söylüyorlar. Bunun üzerine bize laf düşmez. Zaten maç günü oruç tutmasına rağmen Ghezzal'in de performansında bir gerileme yok. Bilakis daha da iyi oynuyor."

Öte yandan Siyah Beyazlılar'da Ghezzal'in yanı sıra Adem Ljajic'in de maç günleri hariç oruç tuttuğu öğrenildi. Takımdaki futbolcuların maç öncesi son iftarda iyi beslenip enerji depoladıkları da gelen haberler arasında.

KARTAL YİĞİT / ASİST ANALİZ ÖZEL HABER

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya