SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Bilal Başacıkoğlu'ndan transfer itirafları!

FUTBOL | 25.07.2021 12:32

Gaziantep FK'den ayrılarak Heracles'in yolunu tutan Bilal Başacıkoğlu, Türkiye günleri ve transfer süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilal Başacıkoğlu'ndan transfer itirafları!

Gaziantep FK'den ayrılarak Heracles'in yolunu tutan Bilal Başacıkoğlu, Türkiye günleri ve transfer süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye'de daha önce Kayserispor ve Trabzonspor formaları da giyen 26 yaşındaki sol açık, Hollanda'da yayım yapan Tubantia gazetesine verdiği röportajda şunları söyledi:

"Bir adım atabiliyorsanız bunu yapmalısınız. 20 yaşında bile değilken Heerenveen'den Feyenoord'a gittim. İnsanlar bunun çok erken olduğunu söylüyordu. Eğer bekleseydim Heerenveen'den hemen yurt dışına gidebilirdim. Evet, bu mümkündü. Ancak hiçbir pişmanlığım yok. Feyenoord'da çok şey öğrendim. Kupalar için oynadık ve bu, bağımlılık yapıyor. Gittikçe daha fazlasını arzuluyorsun. Heracles'teki birçok oyuncu henüz kupa kazanmadı ama umuyorum ki bunu başaracaklar. Bu, böylesine güzel bir his. 

Büyük bir kulüpte kaybedemezsiniz. Küçük şeyler hemen cezalandırılır. Altlarda yenilebilir veya hata yapabilirsiniz. Bu, canınızı daha az acıtır. Genç oyunculara bu seviyelere yalnızca çok ve sıkı çalışarak gelebileceklerini söylüyorum. Cristiano Ronaldo'ya ve ne kadar motive olduğuna bakın. Kendisi, harika bir örnek.

Yurt dışında genellikle yalnızsınız. Oralar, Hollanda gibi değil. Ben, babamın ülkesi olan ve şahsen çok sevdiğim Türkiye'ye gittim. Eredivisie'de gelişmek için futbol oynarsınız. Türkiye'de ise durum farklı. Büyük bir lig ve çok para var. Dolayısıyla her maçı kazanmak zorundasınız. Deniz Türüç de Kayserispor'da oynuyordu. Birilerini önceden tanıyor olmak hoştur. Heracles'te de Rai Vloet'i tanıyorum. 

Önemli olan önceliğinizdir. Bir macera mı istiyorsun? Öyleyse bu, kesinlikle tavsiye edilir. Yıllarca Feyenoord'da oynadım. Ligi kazandık, Şampiyonlar Ligi'nde yarıştık ve sonrasında ayrılmaya hazır bir hâle geldim. Ayrıca dürüst olmalıyım. Rotterdam'da takımın sabit bir değeri değildim ve Bundesliga gibi büyük liglerden hiçbir kulüp beni istemedi. 

Türkiye'de her şey kendiliğinden gelişmedi. Size yardım eden yok, yalnız başınasınız ve sorunları kendiniz çözmek zorundasınız. Antrenör, size gelip nasıl olduğunuzu sormuyor. Eğer beklentilerin altında performans sergilerseniz kötüsünüz demektir. Bir şeyden kaygılanıp kaygılanmadığınızı ya da sizin için bir şeyler yapıp yapamayacağını soran Hollanda'daki antrenörlere alışmışsanız Türkiye'ye uyum sağlamanız zor. 

Tek başınıza çözüm aramaya başlıyorsunuz ve kendinize karşı dürüst oluyorsunuz. Buradan çıkış yok. Nasıl oynadığınızı söyleyen biri de yok. Dolayısıyla kendi kendinizi analiz ediyorsunuz. Kendinizle konuşurken bir başkasını gösteremezsiniz. Türkiye'de futbol, erkek oyunudur. Bunu gerçekten istemeniz gerekiyor. 

Yeniden çiçek açmak ve Heracles'ten yeni bir adım atmak istiyorum. Türkiye'de Trabzonspor gibi çok büyük bir kulüp ve Gaziantep FK'de oynadım. Güzel bir deneyimdi ve kupalar kazandım. Ama bazen topallıyorsunuz. Kimi zaman oynuyor, kimi zaman da oynamıyorsunuz. Bir sezonda dört antrenörün değiştiği bir yerde bu durum şaşırtıcı değil. Bazısı sizi görüyor, bazısı ise görmüyor. İşler böyle yürüyor. Dediğim gibi bunu gerçekten istemelisiniz. 

Ailem ve arkadaşlarıma danıştım. Onlara yeni bir yapı aradığımı söyledim. Bunu da Heracles'te buldum. Bu, benim için ileri doğru atılmış bir adımdı. Eredivise'deki tanıdık ortama geri döndüm. Burada tekrar maçlara çıkabilirim. Güvenin olması ve beklenmedik şeylerin gerçekleşmemesi güzel. Şu anki hissiyatım bu şekilde. İşler biraz daha azaldığında aileniz ve arkadaşlarınıza yakınsınız."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya