SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Bin Salman Roma için devrede, Friedkin-Pallotta görüşmede

FUTBOL | 20.05.2020 13:51

Roma'nın satışı için James Pallotta ile Dan Friedkin arasındaki tıkanan görüşmeler Mohammed bin Salman'ın devreye girmesiyle yeniden canlandı.

Bin Salman Roma için devrede, Friedkin-Pallotta görüşmede

Roma'yı satılığa çıkaran James Pallotta, uzun süredir ABD'li milyarder Dan Friedkin ile pazarlık halinde... Koronavirüs nedeniye tıkanan görüşmeler yeniden canlandı... Nedeni ise; Suudi Arabistan veliaht prensi Mohammed bin Salman...

Suudi prens, Avrupa'da bir futbol kulübü satın almanın hayaliyle yanıp tutuşuyor. Bin Salman, diğer Arap yatırımcılar gibi önceliğini; Premier Lig'e verdi. Manchester United için nabız yoklayan veliaht prens, Glazerlar'ın kapısını 3.8 milyar poundluk bir teklifle de çalsa; ABD'li aileyi bir türlü ikna edemedi.

Ardından uzun süredir satışta olan, pek de ilgi görmeyen Newcastle United'ı gözüne kestirdi. Mohammed bin Salman, siyah-beyazlıların sahibi Mike Ashley ile satış konusunda el sıkışsa da satış bir türlü onaylanmadı. Diğer Arap yatırımcılar ve Uluslararası Af Örgütü, veliaht prensin Premier Lig'e girmesine engel olmak adına yoğun çaba harcadı, başarılı da olunmuşa benziyor.

Manchester United ve Newcastle United girişimleri sonuçsuz kalan veliaht prens, satılık takımlar listesine bir kez daha göz atıp rotasını İtalya'ya çevirdi. Roma'nın satışının gereğinden fazla sürmesi Suudi prensin iştahını kabarttı ve görüşmelere dahil oldu. Friedkin baktı ki; Mohammed bin Salman araya girdi; Pallotta ile olan temaslarını sıklaştırdı.

Koronavirüs nedeniyle kopma noktasına gelen görüşmeler, Bin Salman'ın atağıyla yeniden sıklaştı. Satış işlemlerini hızlandırma kararı alan Friedkin, telefona sarılıp James Pallotta'yı aradı... ABD'li milyarder, satış işlemlerini hızlandıralım dese de koronavirüs, dünya ekonomisini sarstığı gibi Friedkin'in de cebini sarstı.

Ekonomide yaşanan olumsuz hava nedeniyle fiyat kırmak isteyen ABD'li milyarderin ilk teklifi revize edip fiyatı da düşürdü. Avrupa'da kulüp sahibi olmak için yanıp tutuşan bir Suudi prens varken Friedkin'in fiyat kırması, Roma'nın Arap sermayesine katılmasının yolunu hızlandıracağa benziyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya